Armada Szczecin zdobyła tytuł mistrza Polski w Lidze Futbolu Amerykańskiego w odmianie dziewięcioosobowej.
W finałowym meczu szczecinianie pokonali Armię Poznań 24:21. Do przerwy futboliści Armady prowadzili 24:13. W kolejnych kwartach na boisku dominowali zawodnicy z Poznania, ale gospodarze umiejętnie się bronili i ostatecznie wygrali 24:21.

Najlepszym zawodnikiem finałowego meczu został wybrany defensor Armady Maciej Jaroszewski. Warto dodać, że szczecinianie w drodze do finału Ligi Futbolu Amerykańskiego dziewiątek nie doznali porażki, wygrywając wszystkie spotkania. Co ciekawe zmagania rozpoczęli i zakończyli zwycięstwem z Armią Poznań.

Tytuł mistrza Polski to jak dotychczas największy sukces w historii klubu. W ubiegłym roku futboliści Armady Szczecin awansowali do elity w tradycyjnej 11-osobowej odmianie.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego nie udało się przeprowadzić, ale część klubów w tym Armada przystąpiła do ligowej rywalizacji w dziewiątkach.