Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

fot. OKS Iskierka Szczecin.
fot. OKS Iskierka Szczecin.
Coraz większe problemy drużyn piłkarskich, które rozgrywają swoje mecze w niższych klasach rozgrywkowych.
Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi zespoły od B-klasy do IV ligi do 31 stycznia 2021 roku nie mogą trenować ani rozgrywać meczów - w tym także spotkań sparingowych.

To ogromny problem dla wszystkich lokalnych klubów, które awaryjnie muszą szukać innych form treningu - mówi Dariusz Pińkowski z Osiedlowego Klubu Sportowego Iskierka Szczecin.

- Nie możemy pozwolić sobie na sytuację, że wcale nie będziemy trenowali. Spotykamy się w parkach, w lesie. Trener rozpisuje rozpiski, żeby nie było tak, że każdy biega indywidualnie. Staramy się w odpowiednich grupach, z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego organizować treningi w mniejszych grupach treningowych - tłumaczy Pińkowski.

Niższe klasy rozgrywkowe - w naszym regionie - rozpoczynają rywalizację już 20 lutego spotkaniami w ramach Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.
- Staramy się w odpowiednich grupach, z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego organizować treningi w mniejszych grupach treningowych - tłumaczy Pińkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty