Piłkarze Pogoni odpadli z Pucharu Polski. Szczecinianie w 1/8 finału przegrali u siebie z Piastem Gliwice 1:2.
W 14. minucie środowego spotkania gola dla Piasta z rzutu karnego strzelił Michał Chrapek i do przerwy portowcy przegrywali 0:1. Po zmianie stron niedokładne podanie obrońcy Dumy Pomorza Mariusza Malca do bramkarza Dantego Stipicy wykorzystał Mateusz Winciersz i gliwiczanie od 68. minuty prowadzili już 2:0. Kontaktowego gola dla Pogoni w doliczonym czasie gry zdobył Słoweniec Luka Zahović, ale ekipa trenera Kosty Runjaića pomimo desperackich ataków nie zdołała już doprowadzić do remisu i dogrywki. Ostatecznie piłkarze Pogoni przegrali z Piastem Gliwice 1:2 i pożegnali się z Pucharem Polski.

Pomocnik Pogoni Kacper Smoliński żałował straconej szansy. - Niestety pechowy rzut karny na początku meczu ustawił przebieg spotkania. Piast bronił się, a my atakowaliśmy. Murawa nie pozwalała nam grać piłką po ziemi. Przeciwnik grał to, co chciał - górą na napastników. Kontaktowy gol nie wystarczył, a szkoda, bo byliśmy lepsi - podsumował Smoliński.

W sobotę w Szczecinie Portowcy będą mogli w ekstraklasie zrewanżować się gliwiczanom za pucharową porażkę, bowiem spotkają się ponownie z zespołem trenera Waldemara Fornalika w walce o ligowe punkty.
Pomocnik Pogoni Kacper Smoliński żałował straconej szansy.