Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sobotni hit ekstraklasy z udziałem piłkarzy Pogoni. Szczecinianie zmierzą się w stolicy z liderem tabeli Legią Warszawa.
Zajmujący drugie miejsce w ekstraklasie portowcy mają siedem punktów straty do stołecznej jedenastki i aby zachować nadzieję na mistrzowski tytuł, muszą odnieść zwycięstwo na stadionie przy Łazienkowskiej.

W poprzednim sezonie Duma Pomorza wygrała dwa mecze w stolicy. Jak mówi pomocnik Kamil Drygas, teraz zapowiada się emocjonujące spotkanie, w którym liczy na wygraną.

- Na pewno szykuje się bardzo fajny mecz, można powiedzieć najważniejszy. Nie ma co ukrywać, że jeśli przegramy, to będzie 10 punktów straty do Legii i bardzo ciężko będzie ich dogonić. Jedziemy tam wygrać, zmniejszyć tę stratę i walczyć dalej. Ostatnio w meczach z Legią te wyniki naprawdę są super. Dawno nie udało się im z nami wygrać i chcemy podtrzymać tę passę - mówi Drygas.

Pomocnik Dumy Pomorza i młodzieżowej reprezentacji Polski, Kacper Smoliński przyznaje, że liczy na zwycięstwo.

- Bardzo ważny dla nas mecz, bo jak wygramy, to zmniejszymy stratę do Legii i tego się trzymamy, myślimy o wygranej. Dobrze się przygotujemy do tego meczu i chcemy go wygrać. W ostatnim sezonie, na trzy mecze możliwe z Legią, trzy wygraliśmy, mamy nadzieję, że podtrzymamy tę passę i wygramy kolejny mecz. Tym bardziej na Łazienkowskiej, to będzie fajne uczucie wygrać - dodaje Smoliński.

Sobotni mecz Legii z Pogonią Szczecin rozpocznie się o godzinie 17.30 w Warszawie. Konfrontację lidera z wiceliderem będziemy relacjonować w audycji "Halo stadion" od godz. 18.05.
W poprzednim sezonie Duma Pomorza wygrała dwa mecze w stolicy. Jak mówi pomocnik Kamil Drygas, teraz zapowiada się emocjonujące spotkanie w którym liczy na wygraną.
- Tym bardziej na Łazienkowskiej, to będzie fajne uczucie wygrać - dodaje Smoliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty