My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Piłkarze Pogoni z kompletem punktów pod Klimczokiem w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 w 25. kolejce ekstraklasy.
Do przerwy portowcy po golu Kacpra Kozłowskiego w 33 minucie prowadzili 1:0. Dla 17-letniego reprezentanta Polski to premierowa bramka w piłkarskiej ekstraklasie. Rezultat piątkowego spotkania w 64 minucie z rzutu karnego ustalił Sebastian Kowalczyk. Duma Pomorza mogła odnieść wyższe zwycięstwo, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem górali w drugiej połowie nie wykorzystali Kacper Kozłowski i Adrian Benedyczak.

Warto dodać, że bramkarz Pogoni Chorwat Dante Stipica po raz 16. w tym sezonie zachował czyste konto.

Ekipa Kosty Runjaića po tym zwycięstwie nadal zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do prowadzącej Legii Warszawa, która w niedzielę zmierzy się z Cracovią Kraków.

Piłkarze Pogoni w kolejnym meczu ekstraklasy we wtorek w Szczecinie zagrają z Górnikiem Zabrze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 Kacper Kozłowski '33
0:2 Sebastian Kowalczyk '63 (karny)

Składy:
Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata - 18. Michał Kucharczyk, 64. Kacper Kozłowski, 14. Kamil Drygas, 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebastian Kowalczyk - 19. Adrian Benedyczak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 40. Michal Pesković - 20. Dymytro Bashlai, 26. Rafał Janicki, 2. Filip Modelski - 11. Łukasz Sierpina, 10. Desley Ubbink, 19. Michał Rzuchowski, 23. Jakub Hora, 24. David Niepsuj - 53. Bartłomiej Kręcichwost, 11. Kamil Biliński.