Podział punktów na Twardowskiego. Piłkarze Pogoni nie zdołali pokonać rewelacji - rundy wiosennej - rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie zremisowali w sobotę z Wartą Poznań 1:1 w 28. kolejce. Prowadzenie dla beniaminka ekstraklasy w 54. minucie uzyskał Niemiec Makana Baku po asyście wypożyczonego z Pogoni do Zielonych Macieja Żurawskiego.

W 60. minucie, gola dla Dumy Pomorza strzelił Rafał Kurzawa. Portowcy powinni sobotnie spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale znakomitych okazji do zdobycia zwycięskiej bramki nie wykorzystali Słoweniec Luka Zahović i - w doliczonym czasie gry - Kamil Dygas.

Po raz pierwszy, po zimowym transferze do Szczecina, mecz w wyjściowym składzie w ekstraklasie rozpoczął obrońca Pogoni Paweł Stolarski, który miał mieszane uczucia po sobotnim spotkaniu. - Cieszę się, że udało mi się zagrać w meczu od pierwszej minuty. Z przebiegu meczu wyglądało to bardzo dobrze. Szkoda, że nie udało się wygrać, bo były naprawdę bardzo dobre okazje do strzelenia jednej, a nawet dwóch bramek więcej niż Warta. Musimy przyjąć remis na klatę i koncentrować się na dwóch ostatnich spotkaniach - powiedział Stolarski.

Po remisie z Wartą, ekipa trenera Kosty Runjaića zajmuje 2. miejsce w tabeli z punktem przewagi nad trzecim Rakowem Częstochowa, który ma o jedno spotkanie rozegrane mniej.

W kolejnym meczu ekstraklasy, piłkarze Pogoni Szczecin w piątek - na Dolnym Śląsku - zagrają z Zagłębiem Lubin.

Po raz pierwszy, po zimowym transferze do Szczecina, mecz w wyjściowym składzie w ekstraklasie rozpoczął obrońca Pogoni Paweł Stolarski, który miał mieszane uczucia po sobotnim spotkaniu.