Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Piotr Lisek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek zdobył złoty medal w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski odbywających się w Poznaniu.
Tyczkarz OSOT-u Szczecin wygrał konkurs z wynikiem 5.80. To najlepszy w tym sezonie rezultat Piotra Liska, który bezskutecznie atakował jeszcze 5.92. W skoku wzwyż 5 miejsce zajęła Maja Słodzińska z Kusego Szczecin. 14-letnia szczecinianka wynikiem 1.76 ustanowiła swój rekord życiowy. 13 w skoku wzwyż była Urszula Szczuko z Pomeranii Szczecin. Mistrzynią Polski w tej konkurencji została Kamila Lićwinko.

W rzucie dyskiem dziewiąte miejsce zajął Mateusz Gładkowski z MKL-u Szczecin. Najlepszym dyskobolem został Piotr Małachowski, dla którego to 13 w karierze złoty medal mistrzostw kraju. W rzucie młotem Mateusz Modrzejewski z Pomorza Stargard zajął 13 miejsce. Rywalizację młociarzy wygrał Paweł Fajdek. W sobotę w ostatnim dniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów wystąpi Patryk Dobek z MKL-u Szczecin, który ma drugi w tym sezonie wynik na świecie na tym dystansie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty