Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Klub Dziennikarzy Sportowych z okazji jubileuszu 100-lecia Przeglądu Sportowego wybrał najlepszych dziennikarzy sportowych stulecia.
Najlepszym sportowym dziennikarzem radiowym został Bohdan Tomaszewski, który pracę w mediach rozpoczął w latach 40. ubiegłego wieku w Kurierze Szczecińskim. W 1955 roku został sprawozdawcą radiowym, a później także telewizyjnym. Zmarły w 2015 roku Bohdan Tomaszewski komentował między innymi 12. igrzysk olimpijskich letnich i zimowych.

Najlepszym dziennikarzem sportowym telewizyjnym został wybrany Włodzimierz Szaranowicz, który przez ponad 40 lat związany był z Telewizją Polską. Redaktor Szaranowicz komentował między innymi lekkoatletykę, skoki i biegi narciarskie oraz koszykówkę.

Najlepszym dziennikarzem prasowym został Tadeusz Olszański, autor książek o tematyce sportowej, a przed laty redaktor Sztandaru Młodych i Sportowca. Najlepszym fotoreporterem sportowym został Leszek Fidusiewicz.

Wyboru laureatów plebiscytu Klubu Dziennikarzy Sportowych dokonała specjalna 13-osobowa kapituła, w której zasiadali między innymi tak znakomici sportowcy jak mistrzowie olimpijscy Wojciech Fortuna, Robert Korzeniowski, Janusz Gerard Pyciak-Peciak i Justyna Kowalczyk-Tekieli. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty