Euro 2020. Mat. uefa.com
Reprezentacja Anglii awansowała do finału piłkarskich mistrzostw Europy. W rozgrywanym w Londynie spotkaniu półfinałowym Anglicy pokonali po dogrywce Duńczyków 2:1.
Po podstawowym czasie gry był remis 1:1. Trafienie dla Danii w 30 minucie zaliczył Mikkel Damsgaard, a gol dla Anglii padł po samobójczym trafieniu Simona Kjaera w 39 minucie. Drugą bramkę zdobył Harry Kane w 104 minucie, dobijając swój strzał po niewykorzystanym rzucie karnym.

We wtorek do finału awansowali Włosi, którzy w półfinale pokonali po rzutach karnych Hiszpanów. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 1:1. W konkursie "jedenastek" lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali 4-2.

Spotkanie finałowe rozegrane zostanie również w Londynie. Mecz Anglia - Włochy odbędzie się w niedzielę o godzinie 21.00.