Mat. YouTube / US Open Tennis Championships
Kwalifikantka z Wielkiej Brytanii Emma Raducanu mistrzynią US Open. To jedna z najbardziej niespodziewanych triumfatorek w historii nowojorskiego turnieju spod znaku Wielkiego Szlema. W półfinale pokonała inną nastolatkę, kanadyjkę Leylah Fernandez 6:4, 6:3.
O zwycięstwo w US Open zagrały nierozstawione zawodniczki. Przed turniejem Emma Raducanu znajdowała się w połowie drugiej setki rankingu WTA. W Nowym Jorku, wraz z kwalifikacjami, wygrała 10 spotkań nie tracąc w nich seta.

Amerykańskie media zgodnie podkreślają, że w przypadku obsady, to jeden z najbardziej sensacyjnych finałów w historii nowojorskich zawodów. Pojedynek Brytyjki z Kanadyjką Fernandez trwał blisko dwie godziny. W tym meczu żadna tenisistka nie odpuszczała, a widzowie byli świadkami wielu świetnych wymian. Raducanu była jednak skuteczniejsza w ofensywie. Nigdy wcześniej kwalifikantka nie doszła w Wielkim Szlemie do finału.

- Dziękuje wam wszystkim, dziękuję Nowemu Jorkowi za to, że mogłam uwierzyć w siebie. Publiczność była ze mną od pierwszego meczu w kwalifikacjach. Wszyscy wspierali mnie w ciężkich chwilach, ale także Leylah podczas finału. Mam nadzieje, że nasz mecz był dobry - mówił sensacyjna zwyciężczyni singlowej rywalizacji pań.

W niedzielę finał mężczyzn. Novak Djoković będzie miał szansę zdobyć klasycznego wielkiego szlema, czyli wygrać w ciągu roku cztery najważniejsze turnieje. Serb o triumf na tegorocznym US open zagra z Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem.