Piłkarze Pogoni odnieśli efektowne zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali w niedzielę na własnym stadionie ostatniego w tabeli ekstraklasy Górnika Łęczna 4:1.
W 30 minucie prowadzenie dla Portowców uzyskał Sebastian Kowalczyk. 10 minut później po akcji wypożyczonego do beniaminka ekstraklasy z Pogoni Marcela Wędrychowskiego do remisu doprowadził były napastnik Floty Świnoujście Bartosz Śpiączka. Do przerwy Duma Pomorza prowadziła 2:1 po samobójczym golu kolejnego zawodnika szczecińskiego klubu wypożyczonego do Górnika Kryspina Szcześniaka.

W drugiej połowie na boisku już całkowicie dominował zespół trenera Kosty Runjaića. W 49 minucie trzecią bramkę zdobył reprezentant Polski Kacper Kozłowski. Rezultat niedzielnego spotkania w 60 minucie ustalił Michał Kucharczyk.

Sebastian Kowalczyk - autor pierwszego gola dla Dumy Pomorza - przyznał, że Portowcy w pełni kontrolowali niedzielne spotkanie i zasłużenie wygrali z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna. - To był mecz z gatunku tych, które musimy wygrywać jako zespół grający o najwyższe cele w lidze. Nie lekceważyliśmy przeciwnika i spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Cieszę się, że strzeliliśmy cztery gole i mecz był pod naszą kontrolą - powiedział Kowalczyk.

Granatowo-bordowi po wygranej z Górnikiem Łęczna awansowali na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy i mają, wraz z Lechią Gdańsk, dwa punkty straty do prowadzącego Lecha Poznań. W kolejnym ligowym meczu piłkarze Pogoni Szczecin za dwa tygodnie na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock.

Składy:
Pogoń:1. Dante Stipica, 41. Paweł Stolarski, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 2. Jakub Bartkowski, 21. Jean Carlos (Luka Zahović od 63'), 27. Sebastian Kowalczyk (Rafał Kurzawa od 58') , 64. Kacper Kozłowski (Maciej Żurawski od 73'), 8. Damian Dąbrowski [C], 11. Kamil Grosicki (Mariusz Fornalczyk od 73'), 9. Piotr Parzyszek (Michał Kucharczyk od 58')

Górnik: 33. Maciej Gostomski [C], 4. Maciej Orłowski, 21. Kryspin Szcześniak, 5. Kamil Pajnowski, 3. Leandro, 8. Szymon Drewniak, 23. Bartłomiej Kalinkowski, 13. Marcel Wędrychowski, 77. Damian Gąska, 22. Serhij Krykun, 18. Bartosz Śpiączka

Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 17.
Sebastian Kowalczyk - autor pierwszego gola dla Dumy Pomorza - przyznał, że Portowcy w pełni kontrolowali niedzielne spotkanie i zasłużenie wygrali z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna.