Mat. TVP Sport
Pucharowe święto na Twardowskiego na remis. Piłkarze Pogoni zremisowali z Broendby Kopenhaga 1:1 w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy.
Do przerwy po bramce Paragwajczyka Blasa Riverosa duński zespół prowadził 1:0. Do wyrównania w 84. minucie doprowadził Słoweniec Luka Zahović.

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali gracze Broendby a w drugiej wyraźną przewagę mieli portowcy. Obrońca Dumy Pomorza Mariusz Malec przyznaje, że ma mieszane uczucia po pucharowym spotkaniu.

- Po meczu mamy trochę niedosytu; pierwsza połowę przegraliśmy, drugą wygraliśmy, jest sprawiedliwy remis. W drugiej połowie dominowaliśmy i szkoda, że tej bramki nie udało się strzelić wcześniej, bo może udałoby się strzelić drugą... - powiedział.

Rewanżowy mecz piłkarzy Pogoni Szczecin z Broendby odbędzie się 28 lipca w Kopenhadze.

Pod koniec wczorajszego spotkania nie popisali się kibice. Fani duńskiej drużyny po wyrównującej bramce obrzucali butelkami z wodą kibiców szczecińskiej ekipy będących w sektorze rodzinnym, a po końcowym gwizdku sędziego butelki poleciały również w stronę schodzących do szatni zawodników Pogoni.

W odpowiedzi kibice Dumy Pomorza także poczęstowali butelkami sympatyków z Danii. Na szczęście nikt w butelkowym starciu nie ucierpiał, a nerwową atmosferę uspokoiły służby ochrony na stadionie.

Wyjściowe składy:
Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata – 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas, 27. Sebastian Kowalczyk, 21. Jean Carlos, 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahović.

Rezerwowi: 81. Bartosz Klebaniuk, 4. Leonardo Borges da Silva 9. Pontus Almqvis, 17. Mariusz Fornalczyk 18. Michał Kucharczyk, 19. Kacper Kostorz, 22. Vahan Bichakhchyan, 26. Kryspin Szcześniak, 41. Paweł Stolarski, 61. Kacper Smoliński, 70. Stanisław Wawrzynowicz, 99. Mateusz Łęgowski.

Brøndby IF: 1. Mads Hermansen – 2. Sebastian Sebulonsen, 3. Henrik Heggheim, 4. Sigurd Rosted – 6. Joey Bell, 15. Blas Riveros, 18. Kevin Tshiembe, 22. Josip Radosević, 23. Christian Cappis – 24. Marko Divković, 27. Simon Hedlund.

Rezerwowi: 15. Thomas Mikkelsen, 50. Lucas Jensen, 8. Mathias Greve, 19. Bertram Kvist, 29. Peter Bjur, 32. Fredrik Alves, 35. Valdemar Manley Kwasniak, 36. Mathias Kvistgaarden, 37. Christian Bach Friedrich, 38. Yousef Salech, 39. Marinus Fredrik Lovgren Larsen, 41. Oscar Schwartau

Spotkanie na stadionie przy Twardowskiego oglądał komplet publiczności; w tym 450 kibiców z Danii.