Piłkarze Pogoni przełamali wyjazdową niemoc. Szczecinianie po trzech porażkach na boiskach rywali w tym sezonie odnieśli premierowe zwycięstwo.
Portowcy pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 2:1 w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Do przerwy po bramkach Kamila Grosickiego i samobójczym trafieniu Fina Roberta Ivanova Pogoń prowadziła 2:0.Po zmianie stron w 47 minucie gola dla Zielonych strzelił Słowak Adam Zrelak. Warta dążyła do wyrównania ale Duma Pomorza umiejętnie się broniła i zdobyła komplet punktów.

Obrońca Pogoni Jakub Bartkowski, który zaliczył asystę przy drugim golu dla granatowo-bordowych przyznał, że choć szczecinianie nie rozegrali wspaniałego spotkania, to i tak pokonali Wartę.

Najważniejsze jest zwycięstwo, które bardzo cieszy. Mecze wyjazdowe w tym sezonie rozpoczęliśmy źle, bo od dwóch porażek, na szczęście teraz udało nam się w końcu wygrać - powiedział Bartkowski.

Po niedzielnym sukcesie ekipa trenera Jensa Gustafssona ma 9 punktów na koncie i przed wieczornym meczem Rakowa Częstochowa zajmuje 3 miejsce w tabeli. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w sobotę w Szczecinie zmierzą się z Wisłą Płock.

Wyjściowe składy:

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Dąbrowski, Kowalczyk, Łęgowski - Carlos, Grosicki, Zahović.

Ławka rezerwowych: Klebaniuk, Malec, Stolarski, Borges, Smoliński, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Almqvist.