Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Młodzi zawodnicy FASE Szczecin zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci.
Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Football Academy School of Excellence przy I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie i piłkarze FASE biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Zwolnieni z teorii". Uczy ona weryfikowania i rozwiązywania problemów społecznych w naszym otoczeniu.

Czterej chłopcy: Hubert Rinkiel, Szymon Mielnik, Piotr Pakirski i Jan Szczepankowski przy wsparciu nauczycieli i trenerów realizują projekt pod nazwą "TALENTS CUP".

O szczegółach projektu mówi jeden z jego autorów i bramkarz FASE Szczecin Hubert Rinkiel: - Postanowiliśmy stworzyć turniej dla chłopców z rocznika 2014, aby dać im możliwość grania i rozwijania się. Zwróciliśmy uwagę, że takich turniejów w naszym mieście jest mało. Mało też osób chce ich wspierać. Niestety również mało młodych osób trenuje i uprawia jakąś dyscyplinę sportu, coraz częściej dzieci zostają po prostu w domach przy komputerach. Uważamy, że to jest błąd i chcemy, jak najbardziej promować sport w naszym mieście.

W dzisiejszym turnieju piłki nożnej w kategorii U9 weźmie udział 12 drużyn w tym między innymi: Arkonia Szczecin, Błękitni Stargard, Osadnik Myślibórz, Energetyk Gryfino i Świt Szczecin.

Celem piłkarskiego turnieju jest promowanie sportu i zdrowego trybu życia. Podczas imprezy będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy na szczecińskie schronisko dla zwierząt. Niedzielny turniej piłkarski rozpocznie się o godzinie 9:00, na terenie Football Park Szczecin przy ulicy Klonowica 3 w Szczecinie.
O szczegółach projektu mówi jeden z jego autorów i bramkarz FASE Szczecin Hubert Rinkiel.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty