Świętujący jubileusz 40-lecia klub Start Szczecin wybrał swoich najlepszych sportowców i trenerów w 2023 roku.
Pierwsze miejsce wśród sportowców niepełnosprawnych zajęli brązowi medaliści Mistrzostw Świata w parawioślarstwie Jolanta Majka i Michał Gadowski. Druga była paralekkoatletka Joanna Oleksiuk, a na podium znalazła się także trzecia w plebiscycie paratenisistka stołowa Natalia Partyka.

W kategorii trenerów zwyciężył szkoleniowiec naszych parawioślarzy i jednocześnie prezes Startu Szczecin Tomasz Kaźmierczak. Drugie miejsce ex aequo zajęli trenerka paralekkoatletów Renata Chilewska i szkoleniowiec strzelectwa sportowego Kazimierz Milewski.

Jak podkreśla Tomasz Kaźmierczak, członkowie klub Start Szczecin, wybierając najlepszych 10 sportowców kierowali się głównie ich wynikami.

- Naszą dziesiątkę wybieramy od 39 lat, bo rok później, gdy powstał klub, powstał także pomysł i idea, żeby był taki wewnętrzny plebiscyt. I to nasi członkowie wybierają, wśród naszych najlepszych zawodników, właśnie tych, których chcą uhonorować w pierwszej dziesiątce danego roku. Jesteśmy naprawdę dumni z wyników sportowych naszych zawodników. Ludzie głosowali na te osoby przede wszystkim, które mają wyniki sportowe i na te osoby, które znają. Myślę, że to jest w miarę sprawiedliwie zorganizowane - dodaje Kaźmierczak.

Sportowcy Startu Szczecin w tym roku wywalczyli już sześć kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu. Pewni występu w stolicy Francji i walki o olimpijskie medale są między innymi: Jolanta Majka, Michał Gadowski, Natalia Partyka i Patryk Chojnowski.