Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Moim założeniem jest być lepszym każdego dnia - tak mówił Oscar Garcia, nowy szkoleniowiec Pogoni na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami. Hiszpan zastąpił w szczecińskim klubie Thomasa Thomasberga.
- Jestem świadomy tego, jak mocną ligą jest polska ekstraklasa - powiedział Garcia: - Polska Liga rośnie z każdym sezonem. Uważam, że w tym momencie jest w gronie 10 najlepszych na kontynencie. Bardzo dobrzy zawodnicy przychodzą do ekstraklasy, klasowi piłkarze odchodzą do lig z top 5. To pokazuje jak wysoki jest poziom - podkreślał.

Oscar Garcia w swojej karierze trenował między innymi Ajax Amsterdam, RB Salzburg, w którym zdobył dwa mistrzostwa i dwa puchary Austrii oraz tytuł mistrza Izraela z Maccabi Tel Aviv. Swoją trenerską karierę rozpoczynał w Barcelonie u boku Johana Cruffa, którego był asystentem.

- Był bardzo ważną osobą w mojej karierze. U niego debiutowałem jako zawodnik, zaczynałem również jako jego asystent, byliśmy również przyjaciółmi. Dał mi wiele przydatnych porad - dodał Garcia.

Hiszpan podpisał z Pogonią trzyletnią umowę, wraz z nim do Szczecina przeniósł się jego bliski współpracownik, trener przygotowania motorycznego - Enrique Sanz.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
- Jestem świadomy tego, jak mocną ligą jest polska Ekstraklasa - powiedział Garcia.
- Był bardzo ważną osobą w mojej karierze. U niego debiutowałem jako zawodnik, zaczynałem również jako jego asystent, byliśmy również przyjaciółmi. Dał mi wiele przydatnych porad - dodał Garcia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty