Machina Czasu
Radio SzczecinRadio Szczecin » Machina Czasu » Machina czasu - audycje
Fot. ze zbiorów autorki
Fot. ze zbiorów autorki
Tym razem wybierzemy się na wzgórze Świątek. Będzie to wędrówka śladami Carla Friedricha Meyera, wybitnego szczecińskiego historyka i geografa, który propagował piękno Puszczy Bukowej.

Tydzień temu to miejsce odwiedziła trójka Niemców - Elisabeth Gründler, jej córka, Hanaan Hegazi i brat - Carl Friedrich Gründler. Chcieli zobaczyć pomnik, którego zdjęcie znaleźli w Wikipedii. Dlaczego?

Towarzyszyła im grupa miłośników historii, zapomnianych miejsc, zabytków i przygody, pod kierownictwem Marka Łuczaka. Marek Łuczak jest nadkomisarzem Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jest też doktorem historii, autorem książek o dziejach Szczecina (ale nie tylko), prezesem Pomorskiego Towarzystwa Historycznego.

W zeszłym tygodniu Marek Łuczak został wyróżniony prestiżową nagrodą Kobedian’24. Nagroda, ustanowiona przez Generalnego Konserwatora Zabytków i Instytut Bezpieczeństwa Dziedzictwa, przyznawana jest osobom i instytucjom zasłużonym dla ochrony zabytków i odzyskiwania utraconych dzieł sztuki. Gratulujemy i dziękujemy!


Posłuchaj audycji Agaty Rokickiej