Profesor Grodzki jest kryształowym człowiekiem a Popiela - nakręciła sytuację - tak o swoim partyjnym koledze i głośnej sprawie wpłat na fundację, w której obecny marszałek Senatu działał, mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł KO Artur Łącki.
Polityk stwierdził, że wpis profesor Agnieszki Popieli "sugerował, że wpłaciła pieniądze za operację mamy, z czego się wycofała". Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, ani profesor Tomasz Grodzki nie dementował tego, że Popiela dała walutę "na fundację".
Łącki oceniał, że wpis kobiety był mylący i sugerował łapówkę za operację. - Tak nakręciła sytuację, że ludzie w ten sposób myśleli, dlatego później musiała to sprostować - powiedział Łącki.
- Ma Pan, przepraszam, chorą mamę lub chorego ojca, prosi Pana lekarz na stronę i mówi: wie Pan, tu stan Pana ojca jest następujący, taki i owaki. Mamy średnie szanse, żeby przeżył, ale możemy ulżyć w cierpieniu. Wie Pan, mamy tu taką fundację przy szpitalu. Gdybym był Pan łaskaw nas zasilić, będzie nam łatwiej - wtrącił prowadzący program Przemysław Szymańczyk.
- To Pan, panie redaktorze powiedział, że to tak wyglądało - stwierdził Łącki. - Znam Pana Grodzkiego i to jest kryształowy człowiek.
W niedzielę Grodzki zapowiedział pozwy wobec Gazety Polskiej i radnego Gdańska, który złożył doniesienie do CBA, jakoby profesor "wziął łapówkę za operację" od innej osoby. O pozwie wobec Agnieszki Popieli na razie Tomasz Grodzki nie mówił, zapowiedział na dzisiaj konferencję prasową.
12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.
Po pierwszym wpisie Popieli Grodzki stwierdził, że "nie pamięta żadnego kontaktu z autorką wpisu i nigdy nie przyjmował żadnych pieniędzy za operację" - a Radiu Szczecin udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znany lekarz kontaktował się prof. Agnieszką Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger. Wtedy Popiela napisała o Grodzkim na Facebooku: "Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę."
Ostatni wpis Agnieszki Popieli z Twittera pochodzi z 26 listopada.
Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną.
— Agnieszka Popiela (@p_popiela) 26 listopada 2019
Dodaj komentarz 4 komentarze
Odważne stwierdzenie...
Kryształowy to jest prezes Banaś a Marszałek Grodzki lepiej żeby był określany innym przymiotnikiem.
a Szymańczyk dalej niestrudzenie walczy o pozew ze strony Pana prof. Grodzkiego.
Życzę powodzenia na tej drodze
i kolejne propagandowe łgarstwo PRS, które widoczne jest na tej stronie!
Najpierw:
"Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, "
a klika akapitów dalej:
"12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „(...)Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację."
Popiela: trzeba było DAĆ ZA OPERACJĘ.
Zobacz także
2020-09-29, godz. 09:26
Saryusz-Wolski: "Wojna informacyjna przeciwko Polsce trwa"
Efekt cynicznych kłamstw opozycji, której chcą wierzyć europejscy politycy - tak europoseł Jacek Saryusz-Wolski mówił w "Rozmowie pod krawatem" o "grillowaniu" Polski w sprawie rzekomych prześladowań mniejszości LGBT.
» więcej
2020-09-28, godz. 10:26
Zaremba: "dzięki temu dokowi wchodzimy do pierwszej stoczniowej ligi światowej"
Stocznia ma pakiet zamówień do końca roku, budowa nowego doku jest koniecznością, a zarząd Gryfii "nie jest w konflikcie z większością załogi" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes remontówki Krzysztof Zaremba.
» więcej
2020-09-28, godz. 09:20
"Prezes PiS udowodnił, że potrafi przekazać dużą część uprawnień władzy"
Polityk PiS o umowie koalicyjnej w Zjednoczonej Prawicy i wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu: - Ma siłę autorytetu potrzebną na trzy lata kadencji wypełnionej ważnymi reformami dla Polski - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Krzysztof…
» więcej
2020-09-25, godz. 10:38
Współpraca m.in. z Japonią oraz nowe kierunki na Akademii Sztuki
Moje postulaty wyborcze są też strategią prowadzenia uczelni, mamy obrane kierunki rozwoju - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" nowa rektorka Akademii Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-09-25, godz. 09:35
Akademia Sztuki w Szczecinie stawia na tradycyjne zajęcia
O tym, jak nauka będzie wyglądać w nowym roku akademickim w dobie koronawirusa, mówiła w "Rozmowie pod krawatem" prof. Mirosława Jarmołowicz - rektorka Akademii Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-09-24, godz. 09:09
"Szymon Hołownia mówi Biedroniem sprzed dwóch lat"
Lewica ma się dobrze, a Szymon Hołownia mówi "Robertem Biedroniem sprzed dwóch lat" - tak o kondycji swojego ugrupowania po porażce w wyborach prezydenckich i ewentualnym zagrożeniu ze strony nowej siły politycznej mówiła w "Rozmowie…
» więcej
2020-09-23, godz. 10:05
Wiceminister Kopeć: mierzenie temperatury w szkole nie jest obowiązkowe
Nie ma obowiązku mierzenia dzieciom temperatury przy wejściu do szkoły - informował w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty, Maciej Kopeć.
» więcej
2020-09-23, godz. 09:19
"Nauczyciel może mieć poglądy, ale nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji"
Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty komentując sprawę listu, którzy napisali krakowscy nauczyciele "w obronie osób LGBT+".
» więcej
2020-09-22, godz. 10:34
Poseł Dobrzyński: "Nie spodziewamy się szczególnej eskalacji"
Nie spodziewa się "szczególnej eskalacji", czeka na uwagi prezydenta i pracę senatorów nad "piątką dla zwierząt" - poseł PiS, Leszek Dobrzyński w "Rozmowie pod krawatem" podkreślał, że tak jak idea ustawy o obronie zwierząt jest…
» więcej
2020-09-22, godz. 09:19
"Jeżeli chcemy dalej stanowić dobry zgrany zespół, to musimy być Zjednoczoną Prawicą"
"Jeżeli chcemy stanowić zgrany zespół i dalej reformować Polskę, to faktycznie musimy być Zjednoczoną Prawicą" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2020-09-21, godz. 09:23
Jach: Solidarna Polska i Porozumienie nie istnieją bez PiS
Jeszcze nie jest wszystko stracone, choć koalicjanci stawiają sprawę na ostrzu noża - tak o losach Zjednoczonej Prawicy mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.
» więcej
2020-09-18, godz. 09:22
"Solidarność była unikatem"
Demokracja, prawda, wolność - to tylko niektóre wartości "Solidarności", jakie zostały wcielone w życie Polaków - mówił w "Rozmowie Pod krawatem" dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
» więcej
2020-09-17, godz. 09:17
Napieralski: nikt nie chce zniszczyć polskiego rolnictwa
Dbać o zwierzęta, ale i nie zniszczyć polskiego rolnictwa i unikać niepotrzebnego politycznego "podgrzewania" tematu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2020-09-09, godz. 10:04
Spór wokół ogrodu w Przelewicach. "Czas na porozumienie"
Zamiast wzajemnie się oskarżać, warto usiąść do rozmów - tak o dyskusji w sprawie przyszłości ogrodu dendrologicznego w Przelewicach mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł SLD Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-09-08, godz. 13:10
Wojewoda o szkołach w czasie pandemii: Sytuacja jest w miarę spokojna
Na ten moment sytuacja jest w miarę spokojna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wojewoda zachodniopomorski odpowiadając na pytanie o rozpoczęty już rok szkolny w czasie pandemii.
» więcej