Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Radio Szczecin dotarło do korespondencji pomiędzy marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim a profesor Agnieszką Popielą. Wynika z niej, że Grodzki przyjął od Popieli wpłatę "na fundację". Do przekazania pieniędzy miało dojść 20 lat temu w czasie, gdy matka Popieli walczyła z chorobą nowotworową.
Kilka dni po tym, jak Popiela napisała, że "trzeba było dać 500 dolarów za operację" - marszałek Senatu zaprzeczył by "domagał się pieniędzy" i nie pamięta żadnego kontaktu z autorką wpisu. Tymczasem Radiu Szczecin udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znany lekarz kontaktował się prof. Agnieszką Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger.

Wtedy Popiela napisała o Grodzkim na Facebooku:

"Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę."

Ten publiczny wpis nadal można przeczytać na profilu szczecińskiej radnej sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości Małgorzaty Jacyny-Witt z 13 czerwca 2016 roku.

Niedługo potem, w prywatnej wiadomości profesor Grodzki napisał do Agnieszki Popieli:

"Bardzo proszę uważać z takimi opiniami, bo to może skończyć się oskarżaniem o zniesławienie. Jeśli Pani nie odróżnia wpłaty na fundację działającą przy szpitalu, która daje środki na zakupy sprzętu i szkolenia młodych lekarzy, od czego innego, to po prostu mi przykro."

Kilka dni temu mecenas Jacek Dubois w oświadczeniu poinformował, że w związku z rozpowszechnianiem tych nieprawdziwych i zniesławiających informacji, Tomasz Grodzki udzielił mu pełnomocnictwa do podjęcia koniecznych kroków prawnych w zakresie ochrony jego dóbr osobistych, w przypadku powtarzania tego typu twierdzeń. Adwokat przekazał również, że jego klient nie będzie więcej komentował tej sprawy.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

15 komentarzy

Czyli sprawa jest jasna i każdy może teraz ocenić, jaka jest różnica pomiędzy wpłatą na przyszpitalną fundację, a czymś innym - szczególnie w świetle darmowej opieki medycznej w Polsce.
pani profesor szybko sobie o tej wplacie przypomniala jak posioruchy przegraly senat a grodzki jest marszalkiem to trzeba cos wymyslac odnalezc a jacyna witt zawsze chetna do pomocy to tez jest dzielna dziewczyna
Przegrani żołnierze PIS dostali rozkaz - do ataku. Jakaś to niekonsekwencja - kontaktowali się przez messenger w 2016 roku w sprawie sprzed 20 lat?
Rolą mediów rządowych jest szkalowanie opozycji, toteż tą misję wykonuje wzorowo.
A taki z Prof. Zuch-łóżeczko sam scieli, dzielnie znosi niewygodny w Domu Poselskim i pewnie wieczorami sprawdza wpłaty na fundację.
A autorem kto? Oczywiście kuzynek.
Radio Szczecin , popraw się , żenujesz.
Zejdźcie wreszcie z tematu prof. Grodzkiego, bo zamiast się cieszyć, że szczecinianin będzie piastował tak ważną w państwie funkcję, bijecie pianę w wodzie, nakręcając nagonkę przeciw niemu. Media publiczne powinny być obiektywne, a nie służyć jednej partii będącej akurat przy władzy.
A ten GRODZKI to kto ....?
profesor rodem SLD PZPR !?
sraTATA SRUTU TUtu . ... podziemny rud wałęsy pionka ( Pinokia z wielkim nosem)
A ten PIOTROWICZ to kto? Prokurator rodem z PZPR? Jak chcesz innym wytykać, to najpierw przyjrzyj się swoim.
O wiarygodności Popieli niejeden pisał.
Ale Jacyna i inni PiS-owcy jej wierzą. Oni ślepo uwierzą w cokolwiek, co będzie przeciwko opozycji, choćby było wyssane z palca.
Fajnie, ale gdzie jest ta sensacyjna korespondencja? chodzi o to: "Bardzo proszę uważać z takimi opiniami, bo to może skończyć się oskarżaniem o zniesławienie. Jeśli Pani nie odróżnia wpłaty na fundację działającą przy szpitalu, która daje środki na zakupy sprzętu i szkolenia młodych lekarzy, od czego innego, to po prostu mi przykro." No szokujące, ale chyba także po latach potwierdza słowa Grodzkiego. Są kolejne osoby, które twierdzą że to nie jest dziennikarstwo, są też kolejne osoby które twierdzą, że to dno propagandy.
Wstyd, radio Szczecin - kiedyś moje ulubione Radio (przez duże R). Tak, jak tvp oddział szczeciński, staliście się tubą jednej partii i zatraciliście obiektywność. Zamiast cieszyć się, że Szczecinianin jest trzecią osobą w państwie, robicie wszystko, żeby go zgnoić. Tak samo wasza partia cały czas atakowała D.Tuska, zamiast czerpać dumę, że Polak ma takie wysokie stanowisko w Europie. Może nie macie możliwości wyrażania własnej opinii, bo macie komisarzy nasłanych z Warszawy w postaci panów Semki i Cywińskiego? O, dziwo Program I Polskiego Radia jest bardziej obiektywny od radia Szczecin. Jedyne, co u was jest obiektywne i czego tylko słucham, to wiadomości dla kierowców i pogoda.
czu czu pu pu PO po KO KO
a Marszałek Grodzki cieszy się!
super

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty