Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Profesor Grodzki pamięta jak zareagował na - jego zdaniem nieprzychylny - komentarz profesor Popieli. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Profesor Grodzki pamięta jak zareagował na - jego zdaniem nieprzychylny - komentarz profesor Popieli. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Profesor Tomasz Grodzki odpowiada na informacje Radia Szczecin: marszałek Senatu przypomniał sobie wymianę korespondencji z profesor Agnieszką Popielą sprzed trzech lat.
Jak stwierdził dziś Grodzki w rozmowie z dziennikarzami, kilkanaście dni temu wymiana zdań w internecie umknęła jego uwadze. Po tym, jak przypomnieliśmy ją w poniedziałek marszałek potwierdził, że rzeczywiście miała ona miejsce. Profesor Grodzki pamięta już jak zareagował na - jego zdaniem nieprzychylny - komentarz profesor Popieli. Do odpowiedzi wykorzystał jej adres facebookowy.

- Na ten adres wysłałem krótką wiadomość, żeby autorka liczyła się ze słowami, uważała na słowa, bo to może skończyć się procesem o zniesławienie - potwierdził prof. Grodzki.

Jak twierdzi prof. Agnieszka Popiela - 20 lat temu przekazała 500 dolarów na fundację prowadzoną przez prof. Tomasza Grodzkiego. Grodzki miał wówczas operować jej matkę chorą na nowotwór. Profesor Tomasz Grodzki, gdy sprawa wyszła na jaw oznajmił natomiast, że nie zna Popieli i nigdy się z nią w żaden sposób nie kontaktował.

Darowizna na fundację działającą przy szpitalu w Zdunowie w żaden sposób nie została pokwitowana.

Poniżej oświadczenie, które otrzymaliśmy od mecenasa Jacka Duboisa.

"Działając w imieniu Pana Profesora Tomasza Grodzkiego oświadczam, iż twierdzenia opublikowane w dniu 25 listopada 2019r. przez Radio Szczecin a dotyczące mojego Mocodawcy, potwierdzają, wprost, że Pan Profesor Tomasz Grodzki konsekwentnie przeczy, jakoby przyjął od Pani Agnieszki Popieli jakiekolwiek pieniądze. Cytowana dzisiaj przez Radio Szczecin ówczesna jego reakcja z 2016 roku tylko ten fakt potwierdza.

Dodatkowo z całą stanowczością należy podkreślić, że cytowana przez Radio Szczecin wiadomość nie potwierdza także jakoby Pan Profesor Grodzki żądał za operację matki Pani Agnieszki Popieli lub uzależniał wykonanie takiej operacji od zapłaty jakiejkolwiek kwoty. A tego rodzaju sugestia, co należy w tym miejscu podkreślić, wynikała z informacji opublikowanej pierwotnie przez Panią Agnieszkę Popiela w 2016 roku, a następnie w dniu 14.11.2019r.

Fakt, iż w mieście, w którym pracował mój Mocodawca działała i działa Fundacja Pomocy Transplantologii w Szczecinie, która zbiera środki na zakup sprzętu i szkolenia młodych lekarzy, w żaden sposób nie oznacza, że Pan Profesor Tomasz Grodzki miał jakikolwiek wpływ na to, czy Pani Agnieszka Popiela dokonała wpłaty, czy też nie. Zresztą, co należy w tym miejscu podkreślić, Pani Agnieszka Popiela takiej wpłaty do chwili obecnej w żaden sposób nie wykazała.

Fundacja Pomocy Transplantologii w Szczecinie działa do chwili obecnej i wielu pacjentów oraz ich rodzin dokonuje wpłat na jej rzecz, w tym także mój Mocodawca.

Stąd, w sytuacji publicznego pomawiania Pana Profesora Tomasza Grodzkiego o wzięcie jakichś pieniędzy, założył on w cytowanej przez Radio Szczecin wiadomości, że taka wpłata mogła mieć miejsce tylko i wyłącznie na konto fundacji i tym kierował się formułując swoją odpowiedź do osoby go pomawiającej.

Mój Mocodawca nie posiada żadnej wiedzy na temat ewentualnych wpłat Pani Profesor dr hab. Agnieszki Popieli na rzecz tej fundacji. Nie żądał on takich wpłat od kogokolwiek i nigdy nie uzależniał wykonania operacji od tego rodzaju wpłat.

Z tych też względów, mój Mocodawca nie będzie komentował tych pomówień pochodzących od osób niekryjących w przestrzeni publicznej wrogiego nastawienia do jego osoby, uważając, że poniżej godności lekarza jest publiczna polemika z tego rodzaju nieprawdziwymi zarzutami. Tym bardziej, że rozpowszechnianymi po wielu latach od rzekomego zdarzenia".
- Na ten adres wysłałem krótką wiadomość, żeby autorka liczyła się ze słowami, uważała na słowa, bo to może skończyć się procesem o zniesławienie - potwierdził prof. Grodzki.
Oświadczenie, które otrzymaliśmy od mecenasa Jacka Duboisa.

9 komentarzy

Zaraz się zaczną memy, że farmaceuci i lekarze nienawidzą Radia Szczecin, ponieważ odkryło lek na pamięć ;)
Skoro darowizna nie została pokwitowana to może nie była w ogóle wręczona . Słowo przeciw słowu. Pan Birgfellner ponoć wręczył Prezesowi 50 tys. PLN i też nie dostał pokwitowania.
PRS znowu manipuluje!
"Wymiana korespondencji" polega na co najmniej dwukrotnym wzajemnym przesłąniu wiadomości.
Z tego, co piszecie i co mówi Grodzki, wynika jedynie, że on przesłał tej pani ostrzeżenie.
To nie była żadna "wymiana korespondencji".
A swoją drogą GDZIE jest ten wPiS i na której na stronie Jacyny?
Każdy człowiek tego typu spekulacje ucina w jeden sposób - pozwem sądowym o zniesławienie !
Lata minęły a tutaj mamy typową pyskówkę na mediach społecznościowych i zastraszanie osób powielających ten temat po latach bo nagle - p. Grodzki został MARSZAŁKIEM RP. Co zrobić !!??
Zwłaszcza Marszałek Senatu ; na dziś . Wtedy ... no własnie kto ? Prowadzący Fundację ...Może tak p.Grodzki poda publicznie nr. KRS tej Fundacji i każdy sobie sam poszuka w internecie jak było ; biało albo czarno ; kto był kim i jakie mógłby ewentualnie uzyskiwać korzyści ?!
Bo podobno PO - KO stała się transparentna ... zwłaszcza "po taśmach" Neumanna !
Więc Totalna Senatorowa Koalicja - do ataku !
@ Addam ...
Widocznie niektórzy przyjmują bez pokwitowania a niektórzy mają we krwi dawanie bez pokwitowania...Taka widocznie ludzka natura omijająca Urzędy Skarbowe ;)
@ Nomis. Póki co jeszcze żyjemy w państwie gdzie jest domniemanie niewinności i czekamy na pozew o wyłudzenie ze strony Pani Profesor, skoro tak jest to czemu jeszcze nie ma jej pozwu?
GRODZKI to jak GOLUM !!!
też na G
z Władcy Pierścieni
raz pamięta raz niet !
PORAŻKA
Tradycyjne słowo przeciwko słowu. Kto chce oskarżać musi mieć dowód w przeciwnym razie jest to żałosne. Tradycyjnie Radio Szczecin pokazało „klasę” nie po raz pierwszy. Ponad wszelką wątpliwości PiS nie będzie rządził wiecznie i dzień porażki przyjdzie prędzej czy później. Co wtedy zrobi wdowa po upadającym rządzie?
GG oddaj ten HAJS i będzie ok !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty