Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest kolejna osoba, która potwierdza, że były łapówki w szczecińskim szpitalu Zdunowo, gdzie Tomasz Grodzki był wówczas ordynatorem.
Tak twierdzi na Twitterze cytowany przez portal wpolityce.pl działacz gdańskiej "Solidarności" Karol Guzikiewicz.


Ma to związek ze sprawą profesor Agnieszki Popieli, która podaje, że 20 lat temu przekazała 500 dolarów na fundację prowadzoną przez profesora Tomasza Grodzkiego. Ten miał wówczas operować jej matkę chorą na nowotwór. Gdy sprawa wyszła na jaw, Tomasz Grodzki oznajmił, że nie zna Popieli i nigdy się z nią w żaden sposób nie kontaktował. Potem okazało się, że jednak zrobił to przez komunikator Messenger.

8 komentarzy

A czy jest jakakolwiek osoba, która uważa, że w żadnym szpitalu nigdy nie było żadnych "prezentów"?
Zaprawdę powiadam Wam : “Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać, aniżeli brać” (Dz. 20,35). Niestety w świetle prawa art. 228 KK dawanie jest również korumpowaniem i podlega karze więzienia od 2 do 12 lat . Gdy wątek korupcji będzie wyczerpany to czekamy jeszcze na zgłoszenia wszystkich molestowanych 30 lat temu :-)
Przecież 20 lat temu nie było jeszcze Messengera! :) Hulały wtedy SMS-y, w informacji jest co najmniej błąd.
to sprawdzcie: na wydziale Popieli przyjmowano "wyrazy wdziecznosci" za zaliczenia, egzaminy. Takze licencjackie i magisterskie. Popiela tz brala takie wyrazy.
A może te pieniądze to była ofiara jaką się daje w kościele na tacę ewent. kopertę dla księdza po kolędzie i bez żadnego pokwitowania. Może zbiórki publiczne, taca itp. to również forma korupcji.
PRS współuczestniczy w politycznej nagonce na Grodzkiego poprzez rozpowszechnianie fejkowych informacji z - podobno - strony Jacyny-Witt.
Czyli polityczna ustawka i nagonka.
A tymczasem sama prof. Popiela napisała na TW:
"Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną."
Brzydko się bawicie, państwo redaktorzy od Szymańczyka.
Brzydko
A co ma pisowski aparatczyk Guzikiewicz do szpitala w Zdunowie? Jego wpis to jakieś kuriozum, wygląda jak zwyczajne pomówienie. Żeby to chociaż był komunikat CBA. Co prawda sterowanego politycznie, ale przynajmniej to jakaś tam instytucja, więc informacja mogłaby się pojawiać w mediach. Radio Szczecin to kiedyś była naprawdę dobra marka. Niestety ostatnio to jest poziom, który wskazuje do powrotu do standardów sprzed 1989 roku. Bardzo to przykre :(
a co ma PeOwski aparat sowiecki do PL?
oddaj pan HAJS !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty