Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Artur Szałabawka był gościem audycji "Rozmowy pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Artur Szałabawka był gościem audycji "Rozmowy pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Artur Szałabawka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Artur Szałabawka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sprawa powinna być wyjaśniona przed sądem, ale marszałek Senatu nie pozwie profesor Uniwersytetu Szczecińskiego i "to już o czymś świadczy" - oceniał poseł PiS Artur Szałabawka.
Chodzi o wpis profesor Agnieszki Popieli z którego się nie wycofała, jak 20 lat temu przed operacją jej mamy Tomasz Grodzki zażądał wpłaty pięciuset dolarów na konto fundacji w której działał. Marszałek Senatu odpowiada, że dotacje są dobrowolne i nie ma mowy o domaganiu się pieniędzy za operację.

Pełnomocnik Grodzkiego grozi pozwami tym, którzy będą powielali informacje podawane przez Popielę. Szałabawka oceniał, że ta sprawa powinna być wyjaśniona przed sądem, ale tak się nie stanie.

- Jedynym rozwiązaniem tej sprawy nie jest czekanie pana profesora Grodzkiego na następne - bo to jest jakby zastraszanie kolejnych osób, które chciałyby w tej sprawie zabrać głos - tylko założenie sprawy pani profesor. A myślę, że takiej sprawy nie będzie, a to już powinno o czymś świadczyć - mówił Szałabawka.

Władze Uniwersytetu Szczecińskiego wszczęły postępowanie dyscyplinarne wobec internetowej aktywności profesor Popieli. Zdaniem posłów PiS, to próba zastraszania i tłamszenia wolności słowa.
Szałabawka oceniał, że ta sprawa powinna być wyjaśniona przed sądem, ale tak się nie stanie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty