Profesor Grodzki jest kryształowym człowiekiem a Popiela - nakręciła sytuację - tak o swoim partyjnym koledze i głośnej sprawie wpłat na fundację, w której obecny marszałek Senatu działał, mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł KO Artur Łącki.
Polityk stwierdził, że wpis profesor Agnieszki Popieli "sugerował, że wpłaciła pieniądze za operację mamy, z czego się wycofała". Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, ani profesor Tomasz Grodzki nie dementował tego, że Popiela dała walutę "na fundację".
Łącki oceniał, że wpis kobiety był mylący i sugerował łapówkę za operację. - Tak nakręciła sytuację, że ludzie w ten sposób myśleli, dlatego później musiała to sprostować - powiedział Łącki.
- Ma Pan, przepraszam, chorą mamę lub chorego ojca, prosi Pana lekarz na stronę i mówi: wie Pan, tu stan Pana ojca jest następujący, taki i owaki. Mamy średnie szanse, żeby przeżył, ale możemy ulżyć w cierpieniu. Wie Pan, mamy tu taką fundację przy szpitalu. Gdybym był Pan łaskaw nas zasilić, będzie nam łatwiej - wtrącił prowadzący program Przemysław Szymańczyk.
- To Pan, panie redaktorze powiedział, że to tak wyglądało - stwierdził Łącki. - Znam Pana Grodzkiego i to jest kryształowy człowiek.
W niedzielę Grodzki zapowiedział pozwy wobec Gazety Polskiej i radnego Gdańska, który złożył doniesienie do CBA, jakoby profesor "wziął łapówkę za operację" od innej osoby. O pozwie wobec Agnieszki Popieli na razie Tomasz Grodzki nie mówił, zapowiedział na dzisiaj konferencję prasową.
12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.
Po pierwszym wpisie Popieli Grodzki stwierdził, że "nie pamięta żadnego kontaktu z autorką wpisu i nigdy nie przyjmował żadnych pieniędzy za operację" - a Radiu Szczecin udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znany lekarz kontaktował się prof. Agnieszką Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger. Wtedy Popiela napisała o Grodzkim na Facebooku: "Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę."
Ostatni wpis Agnieszki Popieli z Twittera pochodzi z 26 listopada.
Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną.
— Agnieszka Popiela (@p_popiela) 26 listopada 2019
Dodaj komentarz 4 komentarze
Odważne stwierdzenie...
Kryształowy to jest prezes Banaś a Marszałek Grodzki lepiej żeby był określany innym przymiotnikiem.
a Szymańczyk dalej niestrudzenie walczy o pozew ze strony Pana prof. Grodzkiego.
Życzę powodzenia na tej drodze
i kolejne propagandowe łgarstwo PRS, które widoczne jest na tej stronie!
Najpierw:
"Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, "
a klika akapitów dalej:
"12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „(...)Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację."
Popiela: trzeba było DAĆ ZA OPERACJĘ.
Zobacz także
2020-03-18, godz. 09:12
Politolog: To, co robi prezydent, jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
» więcej
2020-03-17, godz. 09:10
"Nie ma co liczyć na solidarność w krajach UE, w których panuje pandemia"
Unia Europejska niewiele ma do zrobienia w obecnej sytuacji, bo nawet traktaty jej nie przewidują - mówi eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.
» więcej
2020-03-16, godz. 10:42
Koronawirus. Nie tyle śmierci, ile chce statystyka
Śmiertelność zarażonych koronawirusem jest dużo niższa niż podawana do wiadomości publicznej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
» więcej
2020-03-12, godz. 09:08
Minister Maciej Kopeć: egzaminy nie są zagrożone
Harmonogram egzaminów maturalnych i ósmoklasistów w tym momencie nie jest zagrożony - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty Maciej Kopeć.
» więcej
2020-03-11, godz. 10:26
Agresor z CH Kaskada pod nadzorem policji
Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec lutego chodził z nożem po szczecińskim Centrum Handlowym Kaskada. Nikt w tej sytuacji nie ucierpiał fizycznie - mówił w Rozmowie pod krawatem Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie…
» więcej
2020-03-10, godz. 09:20
Krasnodębski: Unia powinna zamknąć granice i wprowadzić kontrole
Trzeba rozważyć zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej w związku z koronawirusem - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.
» więcej
2020-03-09, godz. 09:23
Senator PO przeprosiła kobiety za obniżone emerytury
Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej przeprasza kobiety za obniżone emerytury. W "Rozmowie pod krawatem" przyznała, że "ustawodawca popełnił błąd", a ówczesny Sejm tego błędu nie poprawił.
» więcej
2020-03-05, godz. 09:30
Specustawa: poseł PSL o nadchodzącym głosowaniu senatorów
Poseł PSL liczy, że kierowany przez opozycję Senat zachowa się odpowiedzialnie i przegłosuje przyjętą już w Sejmie specustawę w sprawie profilaktyki i zwalczania koronawirusa. Bo - jak tłumaczył Jarosław Rzepa - rząd w tej sytuacji…
» więcej
2020-03-04, godz. 09:15
"Posłowie powinni w końcu przestać oszukiwać swoich wyborców"
Walczyli z "partiokracją", a teraz zakładają partię. Jak mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący klubu Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15 Jarosław Sachajko - chcą osiągnąć swoje cele w walce z "systemem".
» więcej
2020-03-02, godz. 10:07
Ligarski: wiedza polityków o Żołnierzach Wyklętych jest tylko jednozdaniowa
Naukowiec z IPN apeluje: - Niech politycy zajmą się polityką a historycy historią. Tak o dyskusji na temat Żołnierzy Wyklętych komentował w "Rozmowie pod krawatem" dr Sebastian Ligarski z Oddziałowego Biura Badań Historycznych szczecińskiego…
» więcej
2020-02-27, godz. 10:21
Wybory prezydenckie wyborami systemu wartości
Dziękuje za szczerość politycznemu rywalowi: poseł Zjednoczonej Prawicy, Tadeusz Cymański komentował słowa Roberta Biedronia, który w Polskim Radiu mówił o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i legalizacji związków partnerskich…
» więcej
2020-02-27, godz. 09:27
Cymański: rozgrywanie nieszczęściem to jest najgorsze co może nas spotkać
Granie czyimś nieszczęściem to jest najgorsze, co może nas spotkać w kampanii - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański.
» więcej
2020-02-26, godz. 10:14
"Duda i Kosiniak-Kamysz w drugiej turze to najszczęśliwszy dla Polski scenariusz"
Stawia na Kosiniaka-Kamysza mówiąc, że "w polityce jest wszystko możliwe" - były minister rolnictwa, Artur Balazs przyznał w "Rozmowie pod krawatem", że popiera szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego w majowych wyborach prezydenckich.
» więcej
2020-02-26, godz. 09:17
Balazs: "PSL-owi groziło unicestwienie"
Współpraca z Koalicją Obywatelską drogo ich kosztowała, groziło im unicestwienie - tak o Polskim Stronnictwie Ludowym i swojej roli w zmianie kursu tego ugrupowania mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2020-02-25, godz. 10:21
"Każda partia ma prawo mówić o sprawach krajowych na forum europejskim"
Nie można porównywać działalności opozycji na forum europejskim do "targowicy" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej