Profesor Grodzki jest kryształowym człowiekiem a Popiela - nakręciła sytuację - tak o swoim partyjnym koledze i głośnej sprawie wpłat na fundację, w której obecny marszałek Senatu działał, mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł KO Artur Łącki.
Polityk stwierdził, że wpis profesor Agnieszki Popieli "sugerował, że wpłaciła pieniądze za operację mamy, z czego się wycofała". Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, ani profesor Tomasz Grodzki nie dementował tego, że Popiela dała walutę "na fundację".
Łącki oceniał, że wpis kobiety był mylący i sugerował łapówkę za operację. - Tak nakręciła sytuację, że ludzie w ten sposób myśleli, dlatego później musiała to sprostować - powiedział Łącki.
- Ma Pan, przepraszam, chorą mamę lub chorego ojca, prosi Pana lekarz na stronę i mówi: wie Pan, tu stan Pana ojca jest następujący, taki i owaki. Mamy średnie szanse, żeby przeżył, ale możemy ulżyć w cierpieniu. Wie Pan, mamy tu taką fundację przy szpitalu. Gdybym był Pan łaskaw nas zasilić, będzie nam łatwiej - wtrącił prowadzący program Przemysław Szymańczyk.
- To Pan, panie redaktorze powiedział, że to tak wyglądało - stwierdził Łącki. - Znam Pana Grodzkiego i to jest kryształowy człowiek.
W niedzielę Grodzki zapowiedział pozwy wobec Gazety Polskiej i radnego Gdańska, który złożył doniesienie do CBA, jakoby profesor "wziął łapówkę za operację" od innej osoby. O pozwie wobec Agnieszki Popieli na razie Tomasz Grodzki nie mówił, zapowiedział na dzisiaj konferencję prasową.
12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.
Po pierwszym wpisie Popieli Grodzki stwierdził, że "nie pamięta żadnego kontaktu z autorką wpisu i nigdy nie przyjmował żadnych pieniędzy za operację" - a Radiu Szczecin udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znany lekarz kontaktował się prof. Agnieszką Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger. Wtedy Popiela napisała o Grodzkim na Facebooku: "Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę."
Ostatni wpis Agnieszki Popieli z Twittera pochodzi z 26 listopada.
Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną.
— Agnieszka Popiela (@p_popiela) 26 listopada 2019
Dodaj komentarz 4 komentarze
Odważne stwierdzenie...
Kryształowy to jest prezes Banaś a Marszałek Grodzki lepiej żeby był określany innym przymiotnikiem.
a Szymańczyk dalej niestrudzenie walczy o pozew ze strony Pana prof. Grodzkiego.
Życzę powodzenia na tej drodze
i kolejne propagandowe łgarstwo PRS, które widoczne jest na tej stronie!
Najpierw:
"Zwracaliśmy uwagę, że - po pierwsze, ani Popiela nie twierdziła nigdy, że owe 500 dolarów były zapłatą za zabieg, "
a klika akapitów dalej:
"12 listopada prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała na Facebooku: „(...)Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację."
Popiela: trzeba było DAĆ ZA OPERACJĘ.
Zobacz także
2019-02-18, godz. 10:55
Krzysztof Zaremba zapewnia: promy powstaną w terminie
Promy pasażerskie powstaną zgodnie z planem, w 2021 roku pierwsza jednostka musi wejść do eksploatacji - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej, Krzysztof…
» więcej
2019-02-18, godz. 09:21
"Ubecy, zdrajcy i kapusie, zostali wyciągnięci na piedestał"
Zaremba o niszczeniu miejsca pamięci pułkownika Kuklińskiego: - Pokłosie klimatu wytworzonego w Polsce, gdzie doszło do pomieszania pojęć: zdrajcy mają być bohaterami, a bohaterów nazywa się zdrajcami - mówił Krzysztof Zaremba…
» więcej
2019-02-15, godz. 11:20
W zachodniopomorskich kościołach brakuje kilkuset zabytków
Zgodnie z obecnymi szacunkami, w zachodniopomorskich kościołach brakuje nawet ośmiuset zabytkowych obiektów - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Marek Łuczak, koordynator wojewódzki ds. przestępstw przeciwko dziedzictwu narodowemu…
» więcej
2019-02-15, godz. 09:43
Kompozytor i tropiciel w jednym. Policjant ze Szczecina wydaje płytę [WIDEO]
Na co dzień jest policjantem i zajmuje się tropieniem zabytków, ale ma też swoją muzyczną stronę. Komisarz Marek Łuczak był gościem piątkowych "Rozmów pod krawatem".
» więcej
2019-02-14, godz. 09:22
Korzyści dla Polski z konferencji bliskowschodniej. "Bardzo udany pierwszy dzień"
Konferencja, która przyniesie daleko większe niż oczekiwane pozytywne skutki nie tylko dla Polski, ale i Bliskiego Wschodu - tak o spotkaniu wysokich rangą dyplomatów w Warszawie mówił senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzoch…
» więcej
2019-02-13, godz. 11:20
"Sędzia zarabia w urzędzie i rozstrzyga w jego sprawach". Radny PiS pyta o etykę sędziowską
Sędzia, który zarabia w Urzędzie Miasta i jednocześnie rozstrzyga w jego sprawach budzi wątpliwości - mówi radny Prawa i Sprawiedliwości w szczecińskiej Radzie Miasta i krytykuje szkolenia dla urzędników przeprowadzone przez prezesa…
» więcej
2019-02-13, godz. 10:18
"Przebudowa pl. Orła Białego wg obecnego planu to źle wydane pieniądze"
- Obecny plan przebudowy placu Orła Białego to wydanie milionów na nic - ocenia szczeciński radny PiS. Dariusz Matecki komentował w "Rozmowie pod krawatem" pomysł zmian na placu w centrum Szczecina.
» więcej
2019-02-13, godz. 09:41
Matecki o szczecińskiej Wyborczej: "im przeszkadza po prostu polskość"
Radny klubu Prawa i Sprawiedliwości komentuje publikacje szczecińskiego medium na jego temat: "Gazeta Wyborcza to gazeta drańska, podła i obrzydliwa" - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" Dariusz Matecki.
» więcej
2019-02-12, godz. 09:26
"Chciałbym, aby ugrupowania mówiły o sprawach, które są dla nas naprawdę ważne"
Poseł Kukiz'15 komentuje powstanie Wiosny Biedronia: - Jest lepiej, bo jak powstawała Nowoczesna, to nikt nawet nie trudził się przedstawianiem programu - ironizował w "Rozmowie pod krawatem" Grzegorz Długi, wiceprzewodniczący…
» więcej
2019-02-11, godz. 10:23
"Róbmy w Stoczni to co jest drogie i ma wysoką technologię"
Były wiceprezes szczecińskiej stoczni o przyszłości tego przemysłu w Szczecinie: - Róbmy to co jest drogie i nowoczesne, a nie wielkie, puste statki, które inni produkują taniej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Marek Tałasiewi…
» więcej
2019-02-11, godz. 09:20
Tałasiewicz: PO ma propozycje dla wyborców
PO "oczywiście ma ogólny kierunek plan działania" - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" współzałożyciel Platformy Obywatelskiej w regionie Marek Tałasiewicz.
» więcej
2019-02-08, godz. 11:12
Runjaić: "jesteśmy na dobrej drodze w kierunku podium"
Na początku roku o podium myślałby tylko wizjoner, dzisiaj Pogoń jest na dobrej drodze - mówi w studiu Radia Szczecin trener szczecińskiej drużyny.
» więcej
2019-02-08, godz. 09:51
Co z kontraktem Kosty Runjaića? Dowiemy się w marcu
Zapewnia o motywacji jaką ma do pracy w Szczecinie ale jednocześnie zaznacza, że bez niego drużyna też będzie istniała i że trzeba korzystać ze wspólnego czasu. Tak Kosta Runjaić mówi o swojej pracy w Pogoni oraz przyszłości…
» więcej
2019-02-05, godz. 09:42
UOKiK: polska wołowina bezpieczna, czekamy na wyniki kontroli
Mowa o incydencie - o jednym za dużo - ale kupowanie polskiej wołowiny jest bezpieczne - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" Dariusz Łomowski z Departamentu Inspekcji Handlowej w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
» więcej
2019-02-01, godz. 11:02
Kurczy się rynek pracy dla fotoreporterów
- Zdjęcia są bardziej aktualne, ale tracą ducha - tak zmiany na rynku komentuje fotoreporter z kilkudziesięcioletnim stażem. Jerzy Undro był gościem piątkowych "Rozmów pod krawatem".
» więcej