Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Bursztynowe Pierścienie dla najlepszych aktorów i spektakli rozdane. W poniedziałek w Willi Lentza w Szczecinie odbyła się Gala Plebiscytu.
Decyzją widzów w kategorii najlepszy spektakl zwyciężył monodram w reżyserii i wykonaniu Michała Janickiego „Raz, gdy chciałem być..." prezentowany na scenie Teatru Kameralnego.

W kategorii aktorka/aktor widzowie nagrodzili Olka Różanka za rolę w monodramie „Akompaniator". - Praca nad tym monodramem sprawiła, że jestem innym aktorem - przyznał po otrzymaniu Bursztynu Różanek. - To jaki jest dzień, reguluje to, jaki będę na scenie i również będę się różnie ruszał. To odzwyczajenie się od siebie samego i swoich przyzwyczajeń, nawyków, ruchowych, głosowych, emocjonalnych i przeskoczenie w zupełnie nowy rejon to będzie przepiękna i długa droga.

Dla Michała Janickiego to kolejna statuetka w plebiscycie, ale pierwsza za spektakl. Twórca nie krył zadowolenia. - Pierwszy raz, bo tak mam chyba 3 czy 4 za role. Nagroda wyjątkowo miła sercu aktora czy twórcy, artysty, bo to publiczność decyduje i na to głosuje - podkreślał Janicki.

Swoje nagrody, w tych samych kategoriach nagrody przyznało jury konkursu. Za najlepszy spektakl minionego sezonu uznano „Odlot“ szczecińskiego Teatru Współczesnego, dramat Zenona Fajfera w reżyserii Anny Augustynowicz. Najlepszą kreację aktorską ubiegłego sezonu zdaniem jury stworzyła Ewa Sobiech z Teatru Współczesnego w spektaklu „La Pasionaria“ występująca w roli Pasionarii 1.
Jurorzy konkursu przyznali też nagrodę dla dobrze zapowiadającego się artysty oraz nagrodę za całokształt dokonań artystycznych. Srebrną Ostrogę otrzymała Helena Urbańska, aktorka Teatru Współczesnego. Natomiast Wielką Nagrodą Jury został uhonorowany Zdzisław Derebecki, wieloletni aktor oraz od 2007 r. dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie.
- Praca nad tym monodramem sprawiła, że jestem innym aktorem - przyznał po otrzymaniu Bursztynu Różanek. -
Dla Michała Janickiego to kolejna statuetka w plebiscycie, ale pierwsza za spektakl. Twórca nie krył zadowolenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty