Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
argum.eu

Aleksandra Świgut – pianistka. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Aleksandra Świgut – pianistka. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Kompozycje Lili Boulanger i Maurice’a Ravela zabrzmią dziś w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Solistką wieczoru będzie polska pianistka Aleksandra Świgut.
Artystka znana publiczności jako solistka i kameralistka karierę sceniczną z powodzeniem łączy z nauczaniem w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W Złotej Sali zagra Koncert fortepianowy nr 2 f-moll op. 21 Fryderyka Chopina.

- To jest jedno z dwóch dzieł Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę. Miał zaledwie 19 lat, kiedy go napisał. Większość partii, ornamentacji w tym Koncercie improwizował, bo był znakomitym improwizatorem, nie tylko kompozytorem. To utwór, który nie ustępuje prawie 45-minutowemu Koncertowi e-moll. F-moll jest może skromniejszy w rozmiarach, natomiast nie ustępuje ekspresji pierwszego Koncertu fortepianowego. Także jestem bardzo szczęśliwa, że pojawię się z tym dziełem w przepięknej Złotej Sali Filharmonii – powiedziała Aleksandra Świgut.

Solistce towarzyszyć będą szczecińscy symfonicy pod dyrekcją greckiej dyrygentki Zoi Tsokanau. Początek wieczoru o godzinie 19.


Program
Lili Boulanger – D’un soir triste
Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy nr 2 f-moll op. 21
Maurice Ravel – Moja matka gęś, suita symfoniczna na orkiestrę (Ma Mère l'Oye)
Maurice Ravel – Dafnis i Chloe - suita nr 2

Wykonawcy
Aleksandra Świgut – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Zoi Tsokanou – dyrygent
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty