Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wyważony i wszechstronny bardzo dobrze sprawdza się w warunkach kameralnych, jak i wielkich salach koncertowych. Wczoraj po raz pierwszy zabrzmiał w Willi Lentza w Szczecinie nowy fortepian Steinway&Sons B-211.
Jest wspaniały, często określany jako idealny, dlatego dziś zagra na nim światowej sławy pianista Janusz Olejniczak – powiedziała Jadwiga Kimber, dyrektor Willi Lentza.

- Tutaj za nami stoi nowo zakupiony fortepian dla Willi Lentza. To piąty instrument tej marki, jaki jest w Szczecinie od czasów II Wojny Światowej. Jesteśmy bardzo dumni. Mamy nadzieję, że będzie brzmiał doskonale na wszystkich koncertach dla Państwa i dla następnych pokoleń. Bardzo Państwu dziękuję, że jesteście ze szczecińską instytucją kultury w takim historycznym momencie – dodała Kimber.

Na program wieczoru złożyły się głównie utwory Fryderyka Chopina w wirtuozowskim wykonaniu Janusza Olejniczaka. Artyście z trudem udało się zniwelować zbędne nagłośnienie fortepianu niekorzystnie wpływające na brzmienie instrumentu i jakość akustyczną koncertu. Publiczność przyjęła występ mistrza owacjami na stojąco.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty