Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Na granitowych płytach chodnika kultowej Willi „Sorento” w Szczecinie błyszczą już 32 gwiazdy polskich muzyków, rozpoczynających karierę w erze big-beatu. Wśród nich są między innymi Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz, Krzysztof Klenczon i Ryszard Poznakowski.
W sobotę, 29 lipca rozbłyśnie gwiazda królowej czeskiej piosenki – Heleny Vondráčkovej. Dziś wokalistkę przywitali na lotnisku w Goleniowie jej fani ciekawi, jak rozpoczynała swoją drogę artystyczną.

- Nie liczyłam, że będę piosenkarką, jak byłam jeszcze młodą dziewczyną, ale zawsze kochałam muzykę. Grałam na fortepianie, śpiewałam, tańczyłam, no i wygrałam jakiś konkurs piosenkarski. Dostałam zaproszenie do teatru w Pradze i tak się zaczęła moja kariera. Bardzo się cieszę – powiedziała Vondráčkova.

Koncertuję na całym świecie, ale w Polsce czuję się najlepiej, również w Szczecinie, w którym śpiewałam wiele razy – dodała artystka.

- Bardzo lubię Polaków. Zawsze wspaniale mnie przyjmują, tu jest gorąca publiczność. Teraz będę u Was śpiewała m.in. moje znane przeboje, takie jak np. „Malovaný džbánku”, czy „Długą noc”. Także zapraszam wszystkich na mój koncert w Szczecinie – podsumowała Helena Vondráčková.

Piosenkarka wystąpi w piątek, 28 lipca 2023 roku o godzinie 19 w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec podczas koncertu pt. „Znamy się tylko z widzenia” zorganizowanego z okazji jubileuszu Alei Gwiazd w „Sorrento”. Patronem wydarzenia jest Radio Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Helena Vondráčková – wokalistka udziela wywiadu Dorocie Zamolskiej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Helena Vondráčková – wokalistka udziela wywiadu Dorocie Zamolskiej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty