Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Helena Vondráčková w szczecińskim „Sorrento”. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Helena Vondráčková w szczecińskim „Sorrento”. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W 2017 roku reaktywowano w Szczecinie kultową kawiarnię ery big-beatu, Sorrento. Dwa lata później na granitowych płytach wejścia do willi, po raz pierwszy odsłonięto gwiazdy upamiętniające artystów polskiej muzyki rozrywkowej.
Wczoraj rozbłysła gwiazda królowej czeskiej piosenki Heleny Vondráčkovej. Mam duży sentyment do Szczecina. Koncertowałam tu m.in. jeszcze w starym Teatrze Letnim – powiedziała Vondráčková.

- Który raz jestem w Szczecinie? Nie pamiętam, bo tak wiele razy tutaj byłam. Teraz czuję się wspaniale jako gwiazda i to na ziemi. Jest to dla mnie duża nagroda. Bardzo się z niej cieszę. Jestem królową – uzupełniła artystka.

Swoją gwiazdę odsłonił również Andrzej Nebeski z zespołu ABC – twórca większości przebojów Haliny Frąckowiak.

- „Papierowy księżyc”, była też piosenka „Napisz, proszę”. Przypominam sobie, jak graliśmy w starych składach. Dużo się zmieniło od tamtego czasu. Nie mieszkam już niestety tutaj, ale za granicą, jednak bardzo chętnie wracam do moich przyjaciół. I to jest dla mnie znakomita sprawa – dodał Andrzej Nebeski.

W Sorrento lśnią także od wczoraj gwiazdy: saksofonisty jazzowego Marka Kazany, Jana Knapa z zespołu Czerwono-Czarni, Michała Szumana z grupy Kon-Tiki, Janusza Popławskiego z Niebiesko-Czarnych oraz Marka Mataczyńskiego i Grzegorza Szczepaniaka z ABC.

O pobycie Heleny Vondráčkovej w Szczecinie TUTAJ

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty