Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Zespół COCHISE w składzie: Radek Jasiński – gitara basowa (od lewej), Paweł Małaszyński – śpiew, Grzegorz Hiero – perkusja, Wojtek Napora – gitara. Fot. Michał Pęza
Zespół COCHISE w składzie: Radek Jasiński – gitara basowa (od lewej), Paweł Małaszyński – śpiew, Grzegorz Hiero – perkusja, Wojtek Napora – gitara. Fot. Michał Pęza
W tym roku grupa Cochise założona 20 lat temu przez Pawła Małaszyńskiego – znacznie bardziej znanego jako doskonałego aktora, niż równie świetnego muzyka, wydała ósmą płytę pt. „Cochise” z udziałem m.in. wybitnego pianisty Leszka Możdżera i popularnego aktora Macieja Zakościelnego.

Teksty, pełne zaangażowania i emocji, doskonale współgrają z dynamicznymi i kreatywnymi riffami, tworząc harmonijną całość. Album pokazuje, że zespół potrafi pozostać wierny rockowym korzeniom, jednocześnie wprowadzając świeże i oryginalne elementy do swojej twórczości – czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu.

Muzycy zaprosili do współpracy producenta Krzysztofa Murawskiego, a za mastering płyty odpowiadał Richard Addison z Trillium Sound Mastering w Kanadzie. Znacznie więcej o historii powstania znakomitej płyty wydanej przez Metal Mind Productions, jak i o 20. latach Cochise, niezwykle barwnie mówi w wywiadzie Paweł Małaszyński.

Polecam gorąco spotkanie z super Artystą ilustrowane utworami Pain of Hope, Say2You i Trouble in the streets of happiness, pochodzącymi z najnowszego albumu grupy Cochies, którą tworzą:

• Paweł Małaszyński – śpiew
• Wojtek Napora – gitara
• Radek Jasiński – gitara basowa
• Grzegorz Hiero – perkusja
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Pawłem Małaszyńskim
 

Zobacz także

2025-06-01, godz. 08:48 Jan Emil Młynarski poleca album na 15-lecie Warszawskiego Combo Tanecznego [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Uczył się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, ukończył też prestiżową szkołę Drummers Collective w Nowym Jorku. Perkusista grający… » więcej 2025-05-25, godz. 11:02 Mateusz Ziółko proponuje m.in. „Prostą piosenkę o miłości” [ROZMOWA z MUZYKIEM, ZDJĘCIA] Szerszej publiczności dał się poznać z licznych występów w telewizyjnych programach rozrywkowych, m.in. w 10. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”… » więcej 2025-05-25, godz. 11:00 Sad Smiles z „Przepraszam” laureatem „Będzie Głośno! Debiut na winylu” [ROZMOWA z MUZYKAMI, ZDJĘCIA] Zwycięska piosenka „Przepraszam” zespołu Sad Smiles z Tarnowa, to czwarty singiel ze składankowego albumu, który wkrótce ukaże się na czarnej płycie… » więcej 2025-05-18, godz. 12:00 Nikola Kołodziejczyk w Szczecinie z premierą albumu „Budyń o smaku Mickiewicza” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Projekt miał swój początek jeszcze za życia przedwcześnie zmarłego przed trzema laty Jacka „Budynia” Szymkiewicza ze szczecińskiego zespołu Pogodno… » więcej 2025-05-18, godz. 11:00 LIMBOSKI poleca swój album pt. „Wieloryb” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Gitarzysta, kompozytor, poeta, charyzmatyczny wokalista, niestrudzony poszukiwacz formy i treści, jest jedną z ważniejszych postaci polskiej alternatywy. Piewca… » więcej 2025-05-18, godz. 10:50 Spotkanie muzyki z medycyną. Terapia i wiedza [ROZMOWA] Muzyka to uniwersalny język, który ma niezwykłą moc oddziaływania na nasze ciało, umysł i emocje. Od wieków wykorzystywana była jako forma terapii. Badania… » więcej 2025-05-11, godz. 11:00 Janusz Stalmierski „I znowu płynie” | „Napisałem Karolowi Nasiłowskiemu Koncert na kontrabas...” [ROZMOWA z… Laureat wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich oraz nagród, m.in.: Wojewody Zachodniopomorskiego „za osiągnięcia twórcze w dziedzinie muzyki”… » więcej 2025-05-11, godz. 09:00 Marek Biliński [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Gośćmi dzisiejszej audycji (11 maja 2025) będą: • Marek Biliński – prekursor polskiej muzyki elektronicznej, który swoje pierwsze płyty rejestrował… » więcej 2025-05-04, godz. 11:00 Alicja Majewska 50 lat na scenie [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Absolwentka Kierunku Andragogika Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, w 1974 roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie… » więcej 2025-05-04, godz. 09:01 Natalia Kukulska z „Dobrostanem” w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Gośćmi dzisiejszej audycji (4 maja 2025) będą: • Natalia Kukulska, która cztery dni temu w Filharmonii w Szczecinie przedstawiła swoje piosenki z najnowszej… » więcej
12345