Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Maria Sadowska ze Szczecin Philharmonic Big Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023. Fot. Piotr Nykowski
Maria Sadowska ze Szczecin Philharmonic Big Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023. Fot. Piotr Nykowski
Niezwykła wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i reżyserka – Maria Sadowska.

Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji oraz słynnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (PWSFTviT) na kierunku reżyseria.

Od ponad 25 lat obecna na polskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączy różne gatunki – od jazzu przez funk i pop po muzykę elektroniczną. Zrealizowała kilkanaście płyt, w tym dwie wydane w Japonii. Przełomem w Jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”, który pokrył się Złotem, identycznie jak płyta „Jazz na ulicach”.

Maria Sadowska współpracowała z wieloma wyjątkowymi artystami, choćby m.in. z Michelem Legrandem, Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem i Kayah’ą.

Od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2012 roku. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. Otrzymał m.in. Grand Prix na 22. Film Festival Cottbus w Niemczech.

Warto dodać, że jako jedyna w historii polskiej edycji trenerka popularnego programu telewizyjnego „The Voice of Poland” trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.

Maria wystąpiła przedwczoraj (22 września 2023 roku) w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival. W wyjątkowo energetycznym, doskonałym koncercie wzięli również udział: Szczecin Philharmonic Big Band, Mariusz Dziubek Band, Adrian Łabanowski „Adi” NO LOGO (prywatnie mąż Artystki) oraz raperzy Marcin Marten ABRADAB i Tomasz Iwanca GRUBSON.

Polecam gorąco spotkanie z Marią Sadowską, która ma w swoim repertuarze wiele przebojów, m.in.:
Początek nocy (muz. i sł. Maria Sadowska, Jarosław Baran)
Jestem tylko dziewczyną z filmu „Miłość na pierwszą stronę” (muz. i sł. Maria Sadowska)
Kocham Cię (muz. Maria Sadowska, Jarosław Baran; sł. Maria Sadowska)
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Marią Sadowską
 

Zobacz także

2024-06-22, godz. 16:11 Wojtek Cugowski | „Teledysk 'Zaplątani' kręciliśmy w Wieży Bismarcka w Szczecinie...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ… „Kawiarenka muzyczna” w ramówce letniej Radia Szczecin będzie emitowana w każdą sobotę od 17:05 do 18:00. Dziś pierwsze wydanie. Po wakacjach program… » więcej 2024-06-16, godz. 08:25 „Serduszka” przemierzają świat od 35-lat [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Polecam gorąco spotkanie z „Serduszkami” – Zespołem Dziecięco-Młodzieżowym Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Grupa rozpoczynająca… » więcej 2024-06-16, godz. 08:00 PUSTKI wróciły z albumem „8 Ohm” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] PUSTKI wróciły po 20. latach z albumem „8 Ohm”. Płyty zrealizowanej na nowo, zwanej kultową można już słuchać w serwisach streamingowych i na krążku… » więcej 2024-06-09, godz. 11:00 Henryk Miśkiewicz i Piotr Kostrzewa | „Profesorze, nagrałem z Heniem płytę...” | Premiera albumu „Come Back...”… To płyta pełna swingu i funky – nadzwyczajnego jazzu, którą otwiera utwór Kakaruka (tu z koncertu). Mistrzowskie brzmienie saksofonu altowego Henryka Miśkiewicza… » więcej 2024-06-09, godz. 12:02 Karol Nasiłowski – kontrabasista Filharmonii zagra w Trio Branforda Marsalisa [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W piątek, 14 czerwca 2024 roku zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Z Orkiestrą Symfoniczną… » więcej 2024-06-09, godz. 09:59 BONSON poprowadzi warsztaty z młodymi raperami w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting… » więcej 2024-06-02, godz. 11:55 Czesław Matuszewski pół wieku z organami Grüneberga [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Od najmłodszych lat pasjonowała go praca organisty, dlatego chętnie przysłuchiwał się grze na tym instrumencie słynnego organisty Rudolfa Rożka. Przyglądał… » więcej 2024-05-26, godz. 11:02 Damian Sikorski Projekt | Premiera albumu „Wiosna” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Damian Sikorski – kompozytor, multiinstrumentalista oraz dziennikarz Radiowej Czwórki debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu pt. Wiosna wydanego… » więcej 2024-05-26, godz. 11:58 Ewelina Flinta wróciła na scenę z nowym albumem „Mariposa” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Aktywna na scenie od ponad dwóch dekad jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Ewelina Flinta po wielu latach wróciła na scenę muzyczną z nowym… » więcej 2024-05-19, godz. 11:02 Anna Rusowicz – „Dziewczyna Słońca”. Premiera albumu 25 maja 2024 [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] „Dziewczyna słońca” – to tytuł najnowszej płyty Anna Rusowicz, na której znalazło się dziesięć piosenek zainspirowanych muzycznym bogactwem hippisowskiej… » więcej
12345