Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Agata Wysocka, ps. AG Carmen. Fot. Materiały prasowe artystki, radiowej Czwórki i Agencji Muzycznej Polskiego Radia
Agata Wysocka, ps. AG Carmen. Fot. Materiały prasowe artystki, radiowej Czwórki i Agencji Muzycznej Polskiego Radia
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W konkursie radiowej Czwórki „Będzie głośno! Debiut na winylu” została jego laureatką, dzięki czemu Jej utwór pt. Green Tea będzie drugim singlem albumu z utworami wszystkich nagrodzonych podczas tego konkursu. Jeszcze przed wakacjami zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia na czarnej płycie i w formie cyfrowej.

Jej „Zielona herbata”, której picie, jak twierdzi: powinno być małym świętem. Jest metaforą zatrzymania się, docenienia chwili, przebywania we własnej strefie komfortu. Tworzyła ją przy domowym pianinie. Akustyczna ballada pełna elektronicznych barw wygenerowanych za pomocą vintage’owych syntezatorów przybrała ostateczny kształt podczas pracy w studiu producenta Maćka Milewskiego, znanego z projektów Majlo i Cinnamon Gum.

Agata Wysocka, działająca pod pseudonimem artystycznym AG Carmen, w notce prasowej napisała m.in., że: Kiedyś chciałam być aktorką i pewnie stąd wzięło się moje zamiłowanie do nieco poetyckiego przekazu Ale jako autorka piosenek myślę przede wszystkim melodiami. Słowa i cała oprawa instrumentalna podporządkowane są melodiom. Mam ambicję, żeby nawet bez bogatej aranżacji, broniły się jako fajne, muzyczne konstrukcje. Moje inspiracje? Od zawsze Ella Fitzgerald, PJ Harvey i Lana Del Rey, a od niedawna belgijskie zespoły Balthazar i Warhaus.

„Green Tea” jest dostępna na wszystkich platformach streamingowych.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Agatą Wysocką, ps. AG Carmen
 

Zobacz także

2026-04-12, godz. 13:00 Jola Szczepaniak Quartet w Radiu Szczecin | „Zapraszam na koncert 16 kwietnia 2026” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in. International Meetings of Jazz Vocalists w Zamościu oraz „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu regularnie koncertuje… » więcej 2026-04-05, godz. 13:00 Damian Sikorski | „Płyta 'Tysiące chwil' zbiegła się z Wielkanocą...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Od lat promuje nowe talenty, którym nawet zorganizował cykliczny Ogólnopolski Konkurs Muzyczny pod hasłem „Będzie Głośno!”. Nazwę zaczerpnął z… » więcej 2026-03-22, godz. 13:00 Krzysztof Baranowski z zespołem Los Café w hołdzie Astorowi Piazzolli [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Cały świat obchodzi 105. rocznicę urodzin Astora Piazolli – twórcy argentyńskiego tanga. Krzysztof Baranowski – znany i ceniony pianista, akordeonista… » więcej 2026-03-15, godz. 10:21 Daria Marx | „Studia w Londynie były doskonałą lekcją muzyki i ... życia” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Obdarzona bardzo charakterystycznym, silnym głosem z powodzeniem łączy sceniczną energię z autentycznością i wyczuciem współczesnych trendów. Daria… » więcej 2026-03-08, godz. 13:00 Mietall Waluś i Negatyw wrócili na scenę z „Autostygmatyzacją” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Utwory wydane na płycie są o tym, co potrafimy zrobić sami sobie – o wewnętrznym gnębieniu, które zaczyna się w myślach, a kończy w sercu. O tym, jak… » więcej 2026-03-08, godz. 13:00 Studenci Akademii Sztuki w hołdzie Robercie Flack [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Studiowała śpiew i improwizację w prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie u takich tuzów światowego jazzu, jak m.in. Donny McElroy i Bob Stoloff… » więcej 2026-03-01, godz. 13:00 Jakub Gąsowski zaśpiewa Sinatrę w Studiu Koncertowym Radia Szczecin [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] To będzie muzyczna podróż do złotej ery swingu i jazzu – wieczór wypełniony największymi przebojami legendarnego Franka Sinatry, takimi jak m.in. „My… » więcej 2026-02-22, godz. 13:00 VOX | „Kontynuujemy kilkudziesięcioletnią pracę na scenie...” [ROZMOWA z ARTYSTAMI] Historia VOX zaczęła się w 1978 roku, kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet w składzie: Ryszard Rynkowski, Andrzej Kozioł oraz kuzyni Witold Paszt… » więcej 2026-02-14, godz. 15:53 Damian Kowalski | „Moja wizja spotyka się z technologią” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Rdzenny szczecinianin. Na co dzień terapeuta, a w domowym studiu, producent muzyczny tworzący pod pseudonimem Silver Fox. Damian Przemysław Kowalski ma… » więcej 2026-02-08, godz. 13:00 Anna Wyszkoni | „23 marca będę celebrowała w Filharmonii w Szczecinie 30-lecie pracy na scenie” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ… Dysponuje bardzo charakterystycznym, rozpoznawalnym głosem i doskonałą techniką wokalną. Uznawana na polskiej scenie muzycznej za jedną z najbardziej stabilnych… » więcej
12345