Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Anna Ruttar. Fot. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Francuskiej z siedzibą w Paryżu. Materiały prasowe artystki. Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=9724701837550628&set=pb.100000327243564.-2207520000
Anna Ruttar. Fot. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Francuskiej z siedzibą w Paryżu. Materiały prasowe artystki. Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=9724701837550628&set=pb.100000327243564.-2207520000
Wokalistka, pianistka, songwriterka i jazzwoman, dla której style w muzyce to rzecz ważna, ale względna. Kilka lat po fonograficznym debiucie „Heart Made” napisała i nagrała piosenki na swój nowy album przy wsparciu Agencji Muzycznej Polskiego Radia, na którym znalazła się m.in. stylowo, a przy tym bardzo współcześnie brzmiąca bossa nova Utul mnie.

Anna Ruttar mieszka we Francji, ale swoją nową muzykę nagrała w Polsce z udziałem wybitnych jazzmanów młodego pokolenia: Kajetanem Borowskim (fortepian), Michałem Kapczukiem (gitara basowa), Szymonem Madejem (perkusja) i Jonaszem Stępniem (gitara). Album współwyprodukował i na instrumentach elektronicznych zagrał Szymon Folwarczny.

Współpracuję z muzykami, z którymi łączy mnie głębokie porozumienie nie tylko na poziomie wykonawczym, ale i duchowym, osobistym. Każdy z nich to najwyższej klasy, wszechstronny zawodowiec – powiedziała artystka w jednym z wywiadów. - Wyzbyliśmy się przy sobie efekciarstwa i chęci popisu, wspólnie potrafiliśmy zagrać „za mało”, tak, jak podyktowało serce. W trakcie postprodukcji piosenki „Utul mnie” szlachetne, akustyczne brzmienie zespołu zostało wzbogacone o efekty elektroniczne. W ten sposób tradycja połączyła się tu z nowoczesnością, pojawiły się nieoczywiste skojarzenia, połączenia, mosty – uzupełniła Anna.

Singiel jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Ukazał się też w wersji francuskojęzycznej piosenki, pt. Serre-moi fort.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Anną Ruttar
 

Zobacz także

2026-08-10, godz. 20:00 Karolina Charko – zwyciężczyni z Opola o sukcesie, muzyce i życiowej drodze [WYWIAD i AKUSTYCZNE GRANIE, ZDJĘCIA] Zwyciężczyni Konkursu „Debiuty” na tegorocznym, 63. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, odwiedziła „Kawiarenkę muzyczną” tuż po swoim… » więcej 2026-08-03, godz. 20:00 Reni Jusis | „W dzieciństwie słuchałam transmisji z Konkursu Chopinowskiego…” [WYWIAD z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Laureatka m.in. sześciu Fryderyków, uznana przez redakcję magazynu „Glamour” za jedną z dziesięciu Kobiet Dekady – tytułu przyznawanego „najsilniejszym… » więcej 2026-07-27, godz. 18:50 KORA. Gdyby żyła, miałaby 75 lat [WSPOMNIENIE ARTYSTKI] Osiem lat temu, w wieku 67 lat, odeszła od nas jedna z najjaśniejszych gwiazd, najwybitniejszych polskich artystek – Kora. Właściwie Olga Aleksandra Sipowicz… » więcej 2026-07-20, godz. 20:00 PUSTKI przypominają się jubileuszowo [ROZMOWA z RADKIEM ŁUKASIEWICZEM] Kilka dni temu odbyła się premiera singla Ty w górę, ja w dół zespołu Pustki. Utwór zapowiada jubileuszową reedycję albumu „DO MI NO”, który ukaże… » więcej 2026-07-13, godz. 20:00 MARIKA | „Chciałam być chłopakiem ... Teraz proponuję m.in. premierowy utwór To nie Ty” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ] Zadebiutowała w 2002 roku w znanym projekcie Bass Medium Trinity. Jako pierwsza wokalistka reggae-dancehall przebiła się do polskiego mainstreamu singlem Moje… » więcej 2026-07-06, godz. 20:00 Julia Bury wydała debiutancki album „Ja Julia” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Pierwszym jej festiwalem, na którym wykonała swoje autorskie utwory, akompaniując sobie na pianinie, był Getting Out Festival. W 2018 roku supportowała Ralpha… » więcej 2026-06-29, godz. 19:00 No Limits wrócił na scenę [ROZMOWA z ARTYSTAMI] Założona przez Macieja Łyszkiewicza w 1987 roku w Gdyni grupa No Limits, cieszyła się ogromną popularnością w latach 90., plasując się na czołowych… » więcej 2026-06-21, godz. 13:00 Sara Frymus | „W moich kompozycjach przekazuję swoją opowieść...” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Uczestniczy w wielu ambitnych projektach muzycznych, w których daje popis swoich możliwości wokalnych i kompozytorskich. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie… » więcej 2026-06-14, godz. 13:00 BIG CYC 35 lat później | Premiera winyla „Nie wierzcie elektrykom” [ROZMOWA z ARTYSTAMI] Gdy w 1991 roku ukazywała się druga płyta zespołu Big Cyc, Polska była już po politycznym trzęsieniu ziemi, ale daleko jej było do spokojnej demokracji… » więcej 2026-06-14, godz. 13:00 DJ Miqro i DJ Milkwish | Mistrz i uczeń na jednej scenie [ROZMOWA z ARTYSTAMI, ZDJĘCIA] Akronimu DJ-a użyto po raz pierwszy w 1935 roku. Skrót ten wymyślił amerykański komentator radiowy Walter Winchell, by opisać pracę radiowca gwiazdy –… » więcej
12345