Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Fot. Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia
Fot. Materiały prasowe Agencji Muzycznej Polskiego Radia
Damian Sikorski znany z anteny Czwórki Polskiego Radia łowca muzycznych talentów i lider akcji „Będzie Głośno!” jest przede wszystkim basistą, a właściwie multiinstrumentalistą.

Wrócił na rynek estradowy z albumem pt. „Damian Sikorski Projekt”, do rejestracji którego zaprosił wybitnych polskich muzyków. Wśród nich m.in. Martę Zalewską poznaną podczas konkursu „Będzie Głośno!” – cenioną kompozytorkę, wokalistkę, multiinstrumentalistkę i autorkę tekstów, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Gębskiego. Warto dodać, że artystka współpracuje z zespołami muzyki dawnej Ars Nova i Canor Anticus. W dziedzinie muzyki rozrywkowej, m.in. z Kayah’ą, Julią Pietruchą, Melą Koteluk, Krystyną Prońko i Grzechem Piotrowskim.

Polecam wysłuchanie wywiadu z dwojgiem muzyków rozpoczynających dziś promowanie wykonanej wspólnie powakacyjnej piosenki Utopiłem się, o której Damian Sikorski powiedział m.in., że „jest to utwór, w którym każdy może znaleźć kawałek siebie, swojego życia, czy echo przygód, które się naprawdę przydarzyły. I każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, o czym właściwie ta piosenka jest?”

W spotkaniu usłyszą Państwo utwory Damiana Sikorskiego pt. Tata i premierowy „Utopiłem się” oraz na dobry początek kompozycję Masz przewrócone w głowie Mariana Pawlika do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego z repertuaru jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka – Dżambli, w 50-rocznicę wydania płyty „Wołanie o słońce nad światem” tej grupy. Nagranie pochodzi z dwupłytowego albumu „Marta Zalewska Orchestra & Dżamble”, będącego zapisem wieczoru w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 29 kwietnia 2022 roku. Z super bandem śpiewa i gra na gitarze basowej Marta Zalewska.

Płyty wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Martą Zalewską i Damianem Sikorskim
 

Zobacz także

2024-05-12, godz. 09:48 Henryk Miśkiewicz | „Kakaruka zapowiada mój najnowszy album pt. „Come Back...”. Premiera w czerwcu 2024...” [ROZMOWA… Głowa jazzowego klanu, wirtuoz saksofonów i klarnetów, kompozytor i bandleader – Henryk Miśkiewicz. Polecam gorąco spotkanie z wybitnym muzykiem przy okazji… » więcej 2024-05-12, godz. 09:45 NOWATOR z premierą utworu „Nie wierzę w marzenia” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] » więcej 2024-04-06, godz. 09:43 Marcin Czerwiński „Czersky” | Diament i Platyna za „Brokat” [ROZMOWA z „CZERSKYM”, ZDJĘCIA] Marcin Czerwiński znany również jako „Czersky” jest autorem niecodziennego momentu dla polskiej muzyki. Temu wokaliście, producentowi i kompozytorowi… » więcej 2024-05-05, godz. 09:56 Tadeusz Olchowski proponuje album pt. „Poczekalnia” [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Śpiewa o tym, o czym każdy człowiek prędzej czy później się przekona, że najlepiej być sobą, nie unikać trudnych wyborów i z godnością przyjmować… » więcej 2024-04-28, godz. 11:02 Adrian Łabanowski | „Kiedy napisałem pierwszą linijkę, to łzy mi popłynęły, jak groch...”. NO LOGO wydał nowy… To jedyny numer, przy pisaniu którego płakałem. Głównym bohaterem jest nasz dziadek Rysiek. Niesamowity gość. Niektórzy z Was Go znali i wiedzą, jakim… » więcej 2024-04-28, godz. 11:06 Rockerzy-surferzy z WAKE UP GIANT wydali nową płytę pt. „Zombi” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Paul, Banan i Czipis – to pseudonimy artystyczne muzyków grupy WAKE UP GIANT powstałej w 2019 roku w Warszawie. Nie tylko w Ich przekonaniu najlepsze warunki… » więcej 2024-04-21, godz. 11:55 Aśka Tyszkiewicz nagrodzona Złotym Popkillerem [SPOTKANIE z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Pierwsza raperka w Polsce znana jako Aha T otrzymała Złotego Popkillera 2024. Najbardziej prestiżową nagrodę hip-hopowej sceny w Polsce wręczono nadzwyczajnej… » więcej 2024-04-21, godz. 09:23 Marcin Styczeń ujawnia swój najnowszy „Szyfr” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Pieśniarz, kompozytor i autor tekstów niezależny od ponad dwudziestu lat od wielkich wytwórni, mód i mainstreamowych mediów. Zależny tylko od swoich słuchaczy… » więcej 2024-04-14, godz. 10:00 Mariusz Lubomski w Szczecinie z albumem „Sęk You” [SPOTKANIE z ARTYSTĄ przed koncertem, ZDJĘCIA] Mariusz Lubomski – potomek szlacheckiego rodu Lubomskich, którego jedna z gałęzi zamieszkuje w Toruniu, polski artysta plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców… » więcej 2024-04-07, godz. 11:58 José Manuel Albán Juárez MANOLO | „Oberek jest moim dzieckiem...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Wyjątkowy koncert 14 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie. Pomysłodawcą wieczoru pt. „Musica negra y blanca” w ramach cyklu Rubato jest wybitny… » więcej
12345