Jazzmani jeździli na łyżwach i grali na żywo - tak było w niedzielę na szczecińskim lodowisku przy hali Azoty Arena. To w ramach przygotowań do festiwalu Szczecin Jazz.
- Muzyka na żywo troszeczkę pobudza fantazję. Człowiek inaczej ją słyszy i zupełnie inaczej wtedy się rusza - oceniła jedna ze szczecinianek, która przyszła na lodowisko.
- Jazz i łyżwy to bardzo klimatyczne zestawienie. Bardzo fajny pomysł - przyznawali inni łyżwiarze.
- Nasze motto to "jazz comes to you", czyli przychodzimy z muzyką jazzową tam, gdzie na co dzień ona nie bywa. Chcemy przekonać jak najwięcej ludzi, że to jest fajny rodzaj muzyki - tłumaczy saksofonista Sylwester Ostrowski, organizator festiwalu.
- Czy będąc tu jesteśmy szaleni? O tak. Mógłbym grać na perkusji na przyjemnej pustyni i na lodowatym szczycie góry, bo jazz powinien być wszędzie - mówi perkusista Eric Allen.
Szczecin Jazz odbędzie się w marcu. To międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową. Gwiazdami imprezy będą m.in. amerykańscy wokaliści z Kansas City: Deborah Brown i Kevin Mahogany oraz saksofonista Billy Harper wraz z zespołem The Cookers.
Od poniedziałku 4 stycznia na portalu bilety.fm rusza sprzedaż biletów na festiwal.
Zobacz także
2017-08-18, godz. 17:38
Przyjaciele, pisarze i czytelnicy pożegnali Wandę Chotomską
W Warszawie pożegnano jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek dla najmłodszych - Wandę Chotomską. W kościele Pokamedulskim na Bielanach odprawiono mszę żałobną w jej intencji, a następnie Wanda Chotomska spoczęła…
» więcej
2017-08-18, godz. 08:56
Promenada znanego reżysera w Ińsku. Hoffman: Jestem ostatnim reliktem kultu jednostki
Twórca takich filmów jak "Pan Wołodyjowski", "Potop", "Ogniem i mieczem", "Stara baśń" - gościem 44. Ińskiego Lata Filmowego.
» więcej
2017-08-17, godz. 20:08
Andrzej Panufnik. Życie i twórczość - wystawa na Zamku [ZDJĘCIA]
Rozpoczął się XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum Non Profanum". Rozpoczął się wyjątkowo - nie od koncertu, ale od wernisażu wystawy zdjęć wdowy po polskim kompozytorze Andrzeju Panufniku.
» więcej
2017-08-17, godz. 13:38
Dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Teraz powstanie o nim film
Film o jednym z najwybitniejszych polskich żeglarzy powstaje w Świnoujściu. Rozgrywane tam regaty o puchar Poloneza stały się planem zdjęciowym do dokumentu o Krzysztofie Baranowskim.
» więcej
2017-08-17, godz. 10:46
"Sacrum Non Profanum". Początek w Zamku Książąt Pomorskich
Rusza XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum Non Profanum". W programie są koncerty w Szczecinie, Berlinie i Trzęsaczu.
» więcej
2017-08-17, godz. 08:52
Dyskusja z twórcami na Ińskim Lecie Filmowym
Między innymi czeską komedię i polski dramat obejrzą w czwartek w kinie Morena uczestnicy 44. Ińskiego Lata Filmowego.
» więcej
2017-08-16, godz. 17:10
Ińskie Lato Filmowe - projekcje, wspomnienia, dyskusje
44. Ińskie Lato Filmowe już na półmetku - sale wciąż są pełne, a rozmowom po projekcjach nie ma końca. Publiczność będzie miała okazje na kolejne dyskusje, bo jeszcze w środę wieczorem swój film pt. "Gwiazdy" zaprezentuje Jan…
» więcej
2017-08-16, godz. 16:01
"Sacrum Non Profanum" z muzyką Andrzeja Panufnika
Muzyka słynnego kompozytora Andrzeja Panufnika będzie rozbrzmiewać przez najbliższe dni w Szczecinie, Berlinie i Trzęsaczu. W czwartek rozpoczyna się XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum Non Profanum".
» więcej
2017-08-16, godz. 14:48
Zjazd w 40. rocznicę śmierci Elvisa Presley'a
W środę mija 40 lat od śmierci Elvisa Presley'a. Dziesiątki tysięcy miłośników "Króla Rock'n'Rolla" przybyło de Memphis by oddać hołd słynnemu artyście.
» więcej
2017-08-16, godz. 13:24
"War jest słowem pięknym, ale niebezpiecznym" [ZDJĘCIA]
Prace 30 młodych artystów z osiągnięciami będzie można podziwiać w Świnoujściu w ramach 47. Festiwalu Fama. W Galerii Miejsce sztuki44 zostanie otwarta wystawa "WAR".
» więcej