Będzie dodatkowy koncert "Jazz dla dzieci". Odbędzie się on 2 marca o godz. 17.
- Dzieci w podstawowych szkołach muzycznych nie uczą się improwizować. Nie mają do czynienia z muzyką jazzową - mówi Asia. - To wielka szkoda. Pomyślałam, że można byłoby to zmienić. Napisałam zabawne słowa do najpopularniejszych standardów jazzowych takich jak "Chameleon" Herbie Hancock'a czy "Giant Steps" Johna Coltrane'a, tak aby były łatwe do zapamiętania. Przez to utwory te stały się piosenkami dla dzieci.
- Przy akompaniamencie światowej renomy jazzmanów, jak perkusiści Eric Allen z Waszyngtonu czy Tomas Celis Sanchez z Veracruz, dzieciaki z podstawówki muzycznej przy Bolesława Śmiałego śpiewają znane standardy. Poprzez zabawę nabierają pierwszego kontaktu z jazzowym frazowaniem i swingiem - dodaje odpowiedzialny za program artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.
Zwieńczeniem dwóch miesięcy prób będzie wspólny koncert w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii. Wraz z młodymi muzykami wystąpi wokalista Mietek Szcześniak. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17, kolejny o 19. Wstęp jest biletowany. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.szczecinjazz.eu.
Szczecin Jazz, który rozpocznie się 2 marca, to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową. Gwiazdami imprezy będą m.in. amerykańscy wokaliści z Kansas City: Deborah Brown i Kevin Mahogany oraz saksofonista Billy Harper wraz z zespołem The Cookers.
Zobacz także
2017-11-14, godz. 23:01
"Jestem minimalistą". Plakaty Pluty w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA]
Kilkadziesiąt plakatów krakowskiego artysty i wykładowcy tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Władysława Pluty można od wtorku oglądać w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2017-11-13, godz. 23:49
Global Justice Night w Szczecinie. Premiera i spotkanie z Miękusem [ZDJĘCIA]
Premiera filmu Krzysztofa Miękusa "Droga do Man Eater's Bridge" i spotkanie z reżyserem - to najważniejsze wydarzenia Global Justice Night, które w środę odbędzie się w Szczecinie.
» więcej
2017-11-13, godz. 16:55
Zmarła Alina Janowska
Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata.
» więcej
2017-11-12, godz. 20:22
Artyści Opery na Zamku wyróżnieni
Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób.
» więcej
2017-11-12, godz. 16:27
Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów
Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych".
» więcej
2017-11-11, godz. 22:35
Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta
Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę …
» więcej
2017-11-11, godz. 11:48
Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA]
10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2017-11-11, godz. 08:32
"Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA]
Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim…
» więcej
2017-11-10, godz. 07:50
Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki
Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
» więcej
2017-11-09, godz. 21:39
„Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów" [ZDJĘCIA]
Dzieje dynastii Gryfitów - książąt pomorskich mają dziś bogatą literaturę, obejmującą wiele zagadnień historycznych i artystycznych. Nie było wśród nich jednak pozycji poświęconej książęcym sarkofagom.
» więcej