Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Przygotowania do festiwalu Szczecin Jazz. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Przygotowania do festiwalu Szczecin Jazz. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Będzie dodatkowy koncert "Jazz dla dzieci". Odbędzie się on 2 marca o godz. 17.
"Jazz dla dzieci" to "mała" inauguracja festiwalu Szczecin Jazz. Przygotowania do tego koncertu ruszyły już w grudniu ubiegłego roku, a wszystko to za sprawą szczecińskiej pianistki Joanny Gajdy, która chce "jazzu dla dzieciaków".

- Dzieci w podstawowych szkołach muzycznych nie uczą się improwizować. Nie mają do czynienia z muzyką jazzową - mówi Asia. - To wielka szkoda. Pomyślałam, że można byłoby to zmienić. Napisałam zabawne słowa do najpopularniejszych standardów jazzowych takich jak "Chameleon" Herbie Hancock'a czy "Giant Steps" Johna Coltrane'a, tak aby były łatwe do zapamiętania. Przez to utwory te stały się piosenkami dla dzieci.

- Przy akompaniamencie światowej renomy jazzmanów, jak perkusiści Eric Allen z Waszyngtonu czy Tomas Celis Sanchez z Veracruz, dzieciaki z podstawówki muzycznej przy Bolesława Śmiałego śpiewają znane standardy. Poprzez zabawę nabierają pierwszego kontaktu z jazzowym frazowaniem i swingiem - dodaje odpowiedzialny za program artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.

Zwieńczeniem dwóch miesięcy prób będzie wspólny koncert w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii. Wraz z młodymi muzykami wystąpi wokalista Mietek Szcześniak. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17, kolejny o 19. Wstęp jest biletowany. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.szczecinjazz.eu.

Szczecin Jazz, który rozpocznie się 2 marca, to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową. Gwiazdami imprezy będą m.in. amerykańscy wokaliści z Kansas City: Deborah Brown i Kevin Mahogany oraz saksofonista Billy Harper wraz z zespołem The Cookers.

Zobacz także

2017-11-05, godz. 15:26 W poszukiwaniu białych kruków, czyli bazar fantastyczny Do godz. 17 odwiedzić można pierwszy szczeciński bazar fantastyczny. W pubie EXP przy Placu Żołnierza na miłośników fantasy czy science fiction czekają komiksy, figurki książki i gry planszowe. Można je kupić albo się wymien… » więcej 2017-11-04, godz. 19:28 Trudna sztuka diaporamy na Zamku Książąt Pomorskich 48 spektakli audiowizualnych z 12 krajów świata prezentowanych jest w trakcie 38. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Zwycięska produkcja otrzyma złoty medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz nagrodę finansową Zamku… » więcej 2017-11-04, godz. 17:13 „Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Współczesnym Na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczór premierowy: „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Rudolfa Zioły. » więcej 2017-11-04, godz. 12:59 "Komunia" walczy o europejskiego Oscara Obraz Anny Zameckiej otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Dokument. » więcej 2017-11-04, godz. 10:43 Polskie gwiazdy uświetnią festiwal w Chicago W Chicago ruszają pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie obejrzą ponad 70 produkcji zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. » więcej 2017-11-03, godz. 16:20 Nowy festiwal w Szczecinie. Poznaliśmy szczegóły Wooded City 2018 Sety dj'skie, koncerty, czy specjalne strefy eco i rodzinne na szczecińskiej Łasztowni. Tak ma wyglądać Festiwal Wooded City 2018. » więcej 2017-11-03, godz. 07:31 Polskie kino na festiwalu w Chicago W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. » więcej 2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z "Grupą Sopocką", w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej 2017-11-01, godz. 12:55 Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora. » więcej 2017-10-31, godz. 00:15 Barbarzyńskie tsunami. Nowa wystawa w Muzeum Narodowym Ponad 500 eksponatów, m.in. zabytkowych monet, ozdób, glinianych naczyń czy elementów biżuterii można od poniedziałku oglądać na wystawie "Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły" w Muzeum Narodowym… » więcej
306307308309310311312