Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Przygotowania do festiwalu Szczecin Jazz. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Przygotowania do festiwalu Szczecin Jazz. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Będzie dodatkowy koncert "Jazz dla dzieci". Odbędzie się on 2 marca o godz. 17.
"Jazz dla dzieci" to "mała" inauguracja festiwalu Szczecin Jazz. Przygotowania do tego koncertu ruszyły już w grudniu ubiegłego roku, a wszystko to za sprawą szczecińskiej pianistki Joanny Gajdy, która chce "jazzu dla dzieciaków".

- Dzieci w podstawowych szkołach muzycznych nie uczą się improwizować. Nie mają do czynienia z muzyką jazzową - mówi Asia. - To wielka szkoda. Pomyślałam, że można byłoby to zmienić. Napisałam zabawne słowa do najpopularniejszych standardów jazzowych takich jak "Chameleon" Herbie Hancock'a czy "Giant Steps" Johna Coltrane'a, tak aby były łatwe do zapamiętania. Przez to utwory te stały się piosenkami dla dzieci.

- Przy akompaniamencie światowej renomy jazzmanów, jak perkusiści Eric Allen z Waszyngtonu czy Tomas Celis Sanchez z Veracruz, dzieciaki z podstawówki muzycznej przy Bolesława Śmiałego śpiewają znane standardy. Poprzez zabawę nabierają pierwszego kontaktu z jazzowym frazowaniem i swingiem - dodaje odpowiedzialny za program artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.

Zwieńczeniem dwóch miesięcy prób będzie wspólny koncert w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii. Wraz z młodymi muzykami wystąpi wokalista Mietek Szcześniak. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17, kolejny o 19. Wstęp jest biletowany. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.szczecinjazz.eu.

Szczecin Jazz, który rozpocznie się 2 marca, to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową. Gwiazdami imprezy będą m.in. amerykańscy wokaliści z Kansas City: Deborah Brown i Kevin Mahogany oraz saksofonista Billy Harper wraz z zespołem The Cookers.

Zobacz także

2017-09-20, godz. 19:29 Awangarda w Galerii Czwarty Poziom w Filharmonii [ZDJĘCIA] Kilkanaście prac z różnych okresów twórczości Stefana Krygiera, wybitnego przedstawiciela awangardy w polskiej sztuce po II wojnie światowej, można oglądać w Szczecinie. Krygier zajmował się malarstwem, grafiką, tworzył też… » więcej 2017-09-19, godz. 21:24 Magia Lwowa przywołana w Galerii Przedmiotu [ZDJĘCIA] Magię Lwowa przywołano na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie - głównie za sprawą wystawy fotografii. Ponad 40 zdjęć, zrobionych przez 20 fotografów można podziwiać w Galerii Przedmiotu. » więcej 2017-09-19, godz. 18:28 Filharmonia z rekordem przed nowym sezonem Filharmonia po raz kolejny z rekordami: koncertów było więcej niż w poprzednim sezonie. Instytucja w przyszłym roku będzie obchodzić 65 lat istnienia stąd nadchodzący sezon zapowiada się wyjątkowo. » więcej 2017-09-18, godz. 07:41 Maraton z Witkacym w 13 Muzach Na "Dzień św. Witkacego" zaprasza w poniedziałek Klub 13 Muz w Szczecinie. Zorganizowano go z okazji 78. rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza. W programie wydarzenia m.in.: czytanie listów Witkacego, wystawa i spektakl. » więcej 2017-09-17, godz. 08:48 Gotycki festiwal dobiegł końca Kolejny festiwal dopiero za rok - tak na zakończenie VIII Letniego Festiwalu Wędrownego "Na gotyckim szlaku" mówili i organizatorzy i widzowie. » więcej 2017-09-16, godz. 17:34 Najbardziej rozpoznawalny polski pianista wystąpi w Filharmonii Piotr Anderszewski, jeden z najznakomitszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich pianistów, wystąpi w sobotę w Szczecinie w ramach Meisinger Music Festival. » więcej 2017-09-16, godz. 12:51 Dni Otwarte u szczecińskich ewangelików Duchowni, Rada Parafialna oraz wierni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Szczecinie serdecznie zapraszają na Dni Otwarte Parafii. Na sobotę i niedzielę przygotowano program przybliżający szczecińskich ewangelików. » więcej 2017-09-16, godz. 09:29 Finał wędrownego festiwalu W sobotę odbędzie się finał 8. Letniego Festiwalu Wędrownego "Na gotyckim szlaku". W kościele Jana Ewangelisty w Szczecinie wystąpi Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. » więcej 2017-09-15, godz. 20:12 Na Zamku wystawa prac Leonii Chmielnik [ZDJĘCIA] Każdy szczecinianin zna pomnik Anny Jagiellonki i Bogusława X usytuowany przy Zamku Książąt Pomorskich. Współautorką monumentalnej rzeźby jest Leonia Chmielnik - obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Swoje prace… » więcej 2017-09-15, godz. 16:46 Wielka kolekcja afrykańskiego ludu Dogonów Kolekcja sztuki i kultury Dogonów w Muzeum Narodowym w Szczecinie liczy ponad 700 obiektów. To efekt pracy kilku pokoleń etnografów i antropologów związanych ze szczecińską instytucją. » więcej
322323324325326327328