Będzie dodatkowy koncert "Jazz dla dzieci". Odbędzie się on 2 marca o godz. 17.
- Dzieci w podstawowych szkołach muzycznych nie uczą się improwizować. Nie mają do czynienia z muzyką jazzową - mówi Asia. - To wielka szkoda. Pomyślałam, że można byłoby to zmienić. Napisałam zabawne słowa do najpopularniejszych standardów jazzowych takich jak "Chameleon" Herbie Hancock'a czy "Giant Steps" Johna Coltrane'a, tak aby były łatwe do zapamiętania. Przez to utwory te stały się piosenkami dla dzieci.
- Przy akompaniamencie światowej renomy jazzmanów, jak perkusiści Eric Allen z Waszyngtonu czy Tomas Celis Sanchez z Veracruz, dzieciaki z podstawówki muzycznej przy Bolesława Śmiałego śpiewają znane standardy. Poprzez zabawę nabierają pierwszego kontaktu z jazzowym frazowaniem i swingiem - dodaje odpowiedzialny za program artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.
Zwieńczeniem dwóch miesięcy prób będzie wspólny koncert w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii. Wraz z młodymi muzykami wystąpi wokalista Mietek Szcześniak. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17, kolejny o 19. Wstęp jest biletowany. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.szczecinjazz.eu.
Szczecin Jazz, który rozpocznie się 2 marca, to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową. Gwiazdami imprezy będą m.in. amerykańscy wokaliści z Kansas City: Deborah Brown i Kevin Mahogany oraz saksofonista Billy Harper wraz z zespołem The Cookers.
Zobacz także
2017-05-22, godz. 08:00
Mocny akcent na zakończenie Festiwalu Muzyki Dawnej
Ukraińska sopranistka Olga Pasiecznik wystąpiła na zakończenie 14-go Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Wykonała wraz z międzynarodową Orkiestrą Fundacji Akademii Muzyki Dawnej arie Mendelssohna i Beethovena. Koncert odbył się…
» więcej
2017-05-21, godz. 17:50
Festiwal muzyki dawnej w Trafostacji Sztuki
W niedzielę wieczorem wystąpi międzynarodowa Orkiestra Fundacji Akademii Muzyki Dawnej pod batutą Pawła Osuchowskiego - zagra dzieło Ludwiga van Beethovena.
» więcej
2017-05-21, godz. 15:13
"Człowiek z żelaza" i "Lalka" w Filharmonii
Muzyka z takich filmów jak „Lalka”, „Pożegnanie z Marią” czy „Człowiek z żelaza” zabrzmi w szczecińskiej filharmonii.
» więcej
2017-05-20, godz. 23:04
Znamy finalistki szóstej edycji Gryfii
Znamy autorki nominowane do Gryfii - Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki. Nazwiska pretendentek ogłoszono podczas Warszawskich Targów Książki.
» więcej
2017-05-20, godz. 17:18
Andrzej i Antoni Krauze uhonorowani Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Andrzej Krauze - grafiki i rysownik oraz jego brat Antoni Krauze - reżyser między innymi "Czarnego Czwartku" i "Smoleńska" zostali uhonorowani Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się podczas VII Kongresu…
» więcej
2017-05-20, godz. 09:15
Wieczór z Mickiewiczem na zamkowym dziedzińcu w gwiazdorskiej obsadzie
Mało znane utwory wieszcza na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie czytała aktorska rodzina: Maria Seweryn i jej ojciec Andrzej Seweryn. Spotkanie literackie odbyło się w ramach cyklu Salon Poezji.
» więcej
2017-05-19, godz. 10:08
Amerykański pokaz filmu "Kościuszko: Człowiek, który wyprzedzał swoje czasy"
W Waszyngtonie odbył się pokaz filmu "Kościuszko: Człowiek, który wyprzedzał swoje czasy". W projekcji z udziałem amerykańskich widzów wziął udział twórca filmu Alex Storożyński.
» więcej
2017-05-18, godz. 20:48
Nowy kierunek w Trafostacji Sztuki [ZDJĘCIA]
Pierwsza wystawa pod nową dyrekcją Stanisława Rukszy w Trafostacji Sztuki w Szczecinie podejmuje jeden z najgorętszych tematów współczesnej Europy. Wystawa nosi tytuł "The Wall. Art Face To Face With Borders".
» więcej
2017-05-17, godz. 08:59
Rozpoczyna się Festiwal Filmowy w Cannes
W Cannes na francuskim Lazurowym Wybrzeżu rozpoczyna się festiwal filmowy. To już 70. odsłona tej imprezy będącej świętem światowego kina. Rozdanie nagród - 28 maja.
» więcej
2017-05-16, godz. 21:42
Wystawa węgierska w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Tylko do soboty oglądać można w Szczecinie wystawę pod nawą „Węgry w XIX i XX wieku”.
» więcej