Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Zespół Zakopawer zagrał w Filharmonii Szczecin. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zespół Zakopawer zagrał w Filharmonii Szczecin. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Kolędy „Gdy się Chrystus rodzi" i „Przybieżeli do Betlejem" w nowych aranżacjach zabrzmiały w sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Zespół Zakopawer zagrał i zaśpiewał oprócz znanych i popularnych kolęd, tradycyjne podhalańskie pastorałki. Oprócz charyzmatycznego głosu Sebastiana Karpiela-Bułecki publiczność wypełniająca salę filharmonii po brzegi, usłyszała dudy podhalańskie, fujarę słowacką i gitarę w towarzystwie perkusji oraz jazzowej sekcji dętej.

- "Doskonały występ. Świetnie się bawiliśmy". "Mi najbardziej podobały się stare kolędy" - mówili uczestnicy koncertu.

- Było moim wielkim marzeniem te kolędy nagrać - powiedział po koncercie Radiu Szczecin lider Zakopawer Sebastian Karpiel-Bułecka. - To jest trudne, bo kolędy zostały już zinterpretowane na wszystkie możliwe sposoby i wymyślenie czegoś nowego jest bardzo dużym wyzwaniem. Zawsze, kiedy zbliżają się święta i możemy "wyjechać" z tym repertuarem kolędowym, to dla mnie rozpoczyna się odpoczynek od tego, co robimy cały rok.

W piątek w filharmonii koncert sylwestrowy z muzyką z filmu „Blues Brothers" w aranżacjach Wiesława Świderskiego z udziałem m.in. Zbigniewa Zamachowskiego i Jolanty Szczepaniak.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2017-02-09, godz. 19:47 Światowe megagwiazdy na tegorocznym Sunrise Festival Armin van Buuren, a także Dmitri Vegas & Like Mike to gwiazdy tegorocznej edycji Sunrise Festival. » więcej 2017-02-09, godz. 17:47 Tom Hanks dostanie Fiata 126p [ZDJĘCIA] Amerykański aktor Tom Hanks chce osobiście odebrać Fiata 126p, którego przygotowali dla niego mieszkańcy Bielska-Białej. » więcej 2017-02-09, godz. 17:39 Muzeum szuka pamiątek po Żołnierzach Wyklętych Powstające w Warszawie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zwraca się z prośbą do byłych żołnierzy podziemia niepodległościowego, a także osób represjonowanych w okresie PRL-u o przekazywanie pamiątek związanych z działalnością antykomunistyczną… » więcej 2017-02-09, godz. 08:12 Międzynarodowe kino z polskim akcentem w Berlinie W stolicy Niemiec rozpoczyna się wieczorem 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główne nagrody, czyli Złote i Srebrne Niedźwiedzie, powalczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Agnieszki Holland pod tytułem "Po… » więcej 2017-02-08, godz. 13:20 Trafostacja Sztuki ma nowego dyrektora Konkurs na stanowisko dyrektora szczecińskiej Trafostacja Sztuki wygrał Stanisław Ruksza. Pokonał on czterech pozostałych kandydatów. » więcej 2017-02-07, godz. 15:26 Antoniego Karwowskiego wyjątkowa forma sztuki [ZDJĘCIA] W latach siedemdziesiątych swoją sztuką próbował walczyć z systemem komunistycznym, później szokował akcjami ulicznymi. W Muzeum Narodowym w Szczecinie powstaje wystawa podsumowująca twórczość performera Antoniego Karwowskieg… » więcej 2017-02-06, godz. 14:56 "Ptaki ujścia rzeki Odry" na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Zdjęcia dzięcioła małego, śmieszki czy wąsatki można od dziś oglądać na Jasnych Błoniach. Centrum Żeglarskie przygotowało wystawę plenerową poświęconą 60 gatunkom ptaków żyjących w ujściu Odry. » więcej 2017-02-04, godz. 16:29 Nie żyje szczeciński muzyk Jan Waraczewski Jan Waraczewski, skrzypek i wieloletni koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zmarł w sobotę 4 lutego. Miał 69 lat. » więcej 2017-02-03, godz. 18:27 Zagrają dla Naomi Szczecińskie zespoły zagrają dla ciężko poparzonej Naomi. 10-letnia dziewczynka w ubiegłym roku uległa wypadkowi i doznała oparzeń trzeciego stopnia. » więcej 2017-02-03, godz. 14:00 Organek w Radiu Szczecin [WYWIAD] Autor jednego z największych przebojów ostatnich tygodni "Mississippi w ogniu" był gościem Kamili Olkusz i Grzegorza Lamenta w programie "Radio Szczecin w Pracy". » więcej
349350351352353354355