Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Musical "La La Land". Mat. producenta
Musical "La La Land". Mat. producenta
Historyczna wpadka na ceremonii rozdania Oscarów. Gdy ogłoszono, że najlepszym filmem został "La La Land", okazało się, że Oscar należy się filmowi "Moonlight" Barry'ego Jankinsa.
Tak dramatycznej pomyłki w historii Oscarów jeszcze nigdy nie było. Twórcy musicalu "La La Land" już cieszyli się na scenie i wygłaszali podziękowania, gdy okazało się, że prawdziwym zwycięzcą jest obraz "Moonlight".

Warren Beatty, który wraz z Faye Dunaway ogłaszał zwycięzcę w głównej kategorii, tłumaczył, dlaczego wymienili niewłaściwy film. - Otworzyłem kopertę i zobaczyłem napis "Emma Stone - "La La Land'. Dlatego tak długo patrzyłem na Faye i na was - tłumaczył słynny aktor. Nagroda dla Emmy Stone była jednym z 6 Oscarów, które zdobył "La La Land".

Początkowo sugerowano, że pomylono zawartość kopert. Z analizy obrazu ze zbliżenia kamery wynika jednak, że Warren Beatty trzymał w ręce kopertę w kategorii "Najlepsza kobieca rola pierwszoplanowa". Nie wiadomo, jak niewłaściwa koperta trafiła w ręce Warrena Beatty. Prowadzący oscarową galę komik, Jimmy Kimmel, wziął na siebie winę za zamieszanie, żartując, że drugi raz już pewnie nie dostąpi tego zaszczytu.

Winę za wpadkę wzięła na siebie, odpowiedzialna za koperty, firma PricewaterhouseCoopers.

- Serdecznie przepraszamy "Moonlight", "La La Land", Warren Beatty'ego, Faye Dunaway i widzów za błąd, który został popełniony podczas ogłaszania nagrody za najlepszy film. Prezenterom przez pomyłkę dano kopertę nie z tej kategorii. Kiedy odkryto błąd, został natychmiast skorygowany. Obecnie badamy, jak to się mogło stać i głęboko żałujemy, że do tego doszło - napisali w oświadczeniu.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Zobacz także

2018-03-21, godz. 17:12 Szczecin szykuje się do obchodów roku Stanisława Moniuszki Waldemar Dąbrowski, pełnomocnik ministra kultury i dziedzictwa narodowego ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, spotkał się w środę w Szczecinie z przedstawicielami zachodniopomorskich instytucji i organizacji… » więcej 2018-03-20, godz. 08:05 "Przysposobienie obronne" w Teatrze Małym w Szczecinie Czytanie skryptu, zapisu scenicznych działań grupy teatralnej z Charkowa "Piękne Kwiaty" odbyło się w poniedziałek w Teatrze Małym w Szczecinie. » więcej 2018-03-19, godz. 10:55 Wypadek w Cirque du Soleil. Zginął akrobata Tragiczny wypadek podczas spektaklu Cirque du Soleil w Tampie na Florydzie. Jeden z akrobatów spadł z wysokości. Jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że zmarł w szpitalu. » więcej 2018-03-18, godz. 20:12 Wyszło z niej wielu świetnych muzyków. Szkoła świętuje jubileusz [ZDJĘCIA] Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie obchodzi swoje 10. urodziny. » więcej 2018-03-17, godz. 19:12 Dzięki niemu powstały wybitne dzieła dotyczące Pomorza. Seminarium na Zamku 400 lat temu zmarł jeden ze znakomitych Gryfitów - Filip II. Z tej okazji w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyło się seminarium jemu poświęcone. » więcej 2018-03-17, godz. 15:36 Dni Kultury Żydowskiej w Szczecinie Rozmowy, debaty i jubileusze zdominowały 7. edycję „Dni Kultury Żydowskiej Adlojada 2018", która dobiega końca w Szczecinie. » więcej 2018-03-16, godz. 21:09 Święci, twarze i pejzaże w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Święci, twarze i pejzaże. Malarstwo Rafała Hadziewicza i Władysława Maleckiego od piątku można oglądać w Galeria Przedmiotu Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2018-03-16, godz. 12:38 "Pleciuga" z małymi szansami na zwiększenie dotacji Są małe szanse na zwiększenie o tak dużą kwotę dotacji dla Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Rafał Niburski, radny Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczący komisji kultury. » więcej 2018-03-15, godz. 21:10 Koncert w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu W Muzycznym Studiu Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej odbył się koncert poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu. 15 marca mija rok od śmierci poety, twórcy tekstów i wykonawcy piosenki autorskiej. » więcej 2018-03-15, godz. 07:55 Ks. Boniecki na spotkaniu w ramach Dni Kultury Żydowskiej Czym dla świata były protesty studentów w 1968 r. i czym był marzec tego roku dla Polski - o tym rozmawiali w środę w Teatrze Polskim w Szczecinie redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ksiądz Adam Boniecki i ubiegłoroczny laureat… » więcej
281282283284285286287