Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. Źródło: www.youtube.com/Mazowiecki Teatr Muzyczny
Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. Źródło: www.youtube.com/Mazowiecki Teatr Muzyczny
Warszawa pożegnała Danutę Szaflarską. Legendarna aktorka spoczęła w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach. W dorobku artystycznym miała blisko 80 kreacji filmowych i około 100 teatralnych.
Zagrała także w prawie 400 słuchowiskach radiowych. Sławę zyskała między innymi dzięki filmom: "Zakazane piosenki", "Skarb" czy "Pora umierać". Na pogrzeb Danuty Szaflarskiej przyszło wielu wielbicieli jej talentu.

- Od zawsze była wielką aktorką. Była miłą i dobrą osobą. Byłam na ostatnim spotkaniu pani Danuty przy kościele księdza Popiełuszki, tam właśnie na żywo pięknie, ciepło, wzruszająco mówiła. Ileż miała ciepła - wspomina jedna z uczestniczek pogrzebu.

Dzisiejsze uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy. List od prezydenta odczytał minister Wojciech Kolarski.

- Prezydent Andrzej Duda z wielkim smutkiem żegna Danutę Szaflarską, osobę, która tworzyła historię polskiego kina, która była świadkiem historii, zarówno polskiego kina i Polski, debiutowała w 1939 roku, do końca swojego życia była aktywna zawodowo, była otwarta na nowe prądy i wyzwania artystyczne, jednocześnie była osobą pogodną, życzliwą innym - podkreślał Wojciech Kolarski.

Aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat.
Wspomnienie Danuty Szaflarskiej: Od zawsze była wielką aktorką. Była miłą i dobrą osobą. Byłam na ostatnim spotkaniu pani Danuty przy kościele księdza Popiełuszki, tam właśnie na żywo pięknie, ciepło, wzruszająco mówiła. Ileż miała ciepła.
Minister Kolarski: - Prezydent Andrzej Duda z wielkim smutkiem żegna Danutę Szaflarską, osobę, która tworzyła historię polskiego kina, która była świadkiem historii, zarówno polskiego kina i Polski, debiutowała w 1939 roku, do końca swojego życia była akt

Zobacz także

2018-01-08, godz. 11:12 Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa. » więcej 2018-01-08, godz. 08:58 Złote Globy rozdane. Dominacja jednego filmu Filmy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Lady Bird” zdobyły główne nagrody podczas tegorocznych Złotych Globów. Polsko-brytyjska koprodukcja z akcentem szczecińskim nie otrzymała nagrody. » więcej 2018-01-07, godz. 18:16 Dla kogo Złote Globy? "Twój Vincent" z nominacją [WIDEO] Reżyserka filmu "Twój Vincent" Dorota Kobiela z niecierpliwością czeka na galę rozdania Złotych Globów. W tym roku do tej nagrody, w kategorii najlepsza animacja, nominowany jest jej film, który zrealizowała wspólnie z Hugh Welc… » więcej 2018-01-07, godz. 17:57 "Rodzina Rodzinie". Charytatywny koncert dla Aleppo Charytatywny koncert "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" odbędzie się w niedzielę wieczorem w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Podczas jego transmisji będzie można wysyłać SMS-y i wesprzeć program pomocy… » więcej 2018-01-07, godz. 14:42 Styczniowe spotkanie z muzyką. Uczniowie zagrali mistrzów Kompozycje najwybitniejszych twórców świata zagrali uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. To w ramach koncertu "Styczniowe spotkanie z muzyką", który w niedzielę odbył się w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chro… » więcej 2018-01-07, godz. 10:44 Polsko-brytyjski film z szansą na Złotego Globa Polsko-brytyjska koprodukcja "Twój Vincent" ma duże szanse na Złoty Glob w kategorii "najlepszy film animowany". » więcej 2018-01-07, godz. 09:28 Polska prapremiera w szczecińskim teatrze Pierwsza premiera teatralna w tym roku odbyła się w sobotę w Teatrze Polskim. To "Pensjonat Pana Bielańskiego". » więcej 2018-01-06, godz. 07:23 Koncert prezydencki w Filharmonii [ZDJĘCIA] Czajkowski, Kilar i Haydn w szczecińskiej Filharmonii. W piątek wieczorem odbył się tam coroczny koncert prezydencki. » więcej 2018-01-05, godz. 15:10 Cenne dzieła w Muzeum Narodowym w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad 70 prac Augusta Ludwiga Mosta trafiło do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Niemiecki malarz epoki biedermeieru to jeden z najważniejszych twórców XIX-wiecznego Szczecina i Pomorza. » więcej 2018-01-03, godz. 11:17 Rekordowa liczba odwiedzających Filharmonię Prawie ćwierć miliona osób odwiedziło Filharmonię w Szczecinie w ubiegłym roku. Instytucja chwali się rekordem popularności. » więcej
294295296297298299300