Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego. Fot. www.facebook.com/TheAcademy/
Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego. Fot. www.facebook.com/TheAcademy/
Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie "Boże Ciało" Jana Komasy. Fot. kadr z filmu.
Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie "Boże Ciało" Jana Komasy. Fot. kadr z filmu.
"Boże Ciało" otrzymało nominację do Oscara. Film Jana Komasy powalczy o statuetkę w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej ogłoszono w Los Angeles.
Radości z nominacji nie krył producent filmu, Krzysztof Rak.

- Myśmy oczywiście wiedzieli, że film będzie istotny i będzie podobał się w Europie, ale że aż tak w Stanach to chyba było trochę poza naszymi wyobrażeniami. To świetna wiadomość, bo jest to potwierdzenie, że historia polska, zrodzona tu i opowiadająca o naszych realiach, problemach i emocjach może być czytelna w Stanach, na całym świecie i że warto takich historii szukać - zaznaczył Krzysztof Rak.

Minister kultury Piotr Gliński cieszy się z nominacji "Bożego Ciała" do Oscara. Reakcję wicepremiera Glińskiego na nominację zacytowało na Twitterze Ministerstwo Kultury.

„Cieszę się, że polski film po raz kolejny jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. To świadczy o tym, że polscy artyści mają dobre warunki do rozwoju i realizacji swoich artystycznych wizji” - napisał wicepremier.

O statuetkę Oskara polski film powalczy z filmami „Parasite” z Korei Południowej, „Ból i Blask” z Hiszpanii, „Nędznicy” z Francji oraz „Kraina Miodu” z Macedonii. Laureatów Oskarów poznamy na ceremonii 9 lutego w Hollywood.

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego.

Film Jana Komasy "Boże Ciało" został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni m.in. za reżyserię i scenariusz. Bohaterem obrazu jest 20-letni Daniel, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i zaczyna marzyć, by zostać księdzem. Historia jest częściowo oparta na faktach.
To świetna wiadomość, bo jest to potwierdzenie, że historia polska, zrodzona tu i opowiadająca o naszych realiach, problemach i emocjach może być czytelna w Stanach, na całym świecie i że warto takich historii szukać - zaznaczył Krzysztof Rak.

Zobacz także

2018-02-16, godz. 10:28 "Początek" w Trafostacji Sztuki Szczecin Najstarsze na świecie miejsce kultu, górska kolejka linowa zarządzana społecznie i pochodzenie Piastów to tematy wideoinstalacji Huberta Czerepoka. Wystawa zatytułowana "Początek" została w czwartek wieczorem otwarta w Trafostacji… » więcej 2018-02-15, godz. 17:49 Jubileusz Filharmonii Szczecińskiej: gwiazdy, koncerty, wydawnictwa Liczne koncerty i siedem nowych płyt - tak zamierza obchodzić jubileusz 65-lecia Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-02-15, godz. 14:06 Powstaje kolejna płyta z piosenkami o Szczecinie Niebuszewo kontra Pogodno, szczecińskie magnolie czy Puszcza Bukowa - to tylko przykładowe tematy na piosenki o Szczecinie. Rusza druga edycja plebiscytu "I żyli długo i w Szczecinie", w którym wybrane zostaną piosenki, które znajdą… » więcej 2018-02-15, godz. 08:12 Antoni Krauze nie żyje W wieku 78 lat zmarł Antoni Krauze. Był reżyserem i scenarzystą twórcą filmów krótkometrażowych i fabularnych, w tym "Monidło", "Party przy świecach", "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" oraz "Smoleńsk". » więcej 2018-02-14, godz. 13:09 Studenci pokazali Chopina na plakatach [ZDJĘCIA] Ponad 20 plakatów przedstawiających postać Fryderyka Chopina oraz instrumentalne motywy obrazujące związek artysty z muzyką można zobaczyć w szczecińskiej Filharmonii w ramach wystawy "Nie tylko dla romantyków i reumatyków". » więcej 2018-02-13, godz. 17:48 Kiermasz książek "za złotówkę" w Książnicy Pomorskiej Literackie klasyki, encyklopedie ale też popularne "czytadła" za symboliczną kwotę do kupienia na kiermaszu w Książnicy Pomorskiej - inicjatorami są członkowie szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. » więcej 2018-02-13, godz. 08:45 Radio świętuje na całym świecie 13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Polskie Radio ma 93 lata - pierwsza próbna audycja została wyemitowana w 1925 roku. Od tamtej pory radio zgromadziło bogatą kolekcję nagrań. » więcej 2018-02-11, godz. 11:13 Piosenka o zamachach terrorystycznych wygrała festiwal w San Remo Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo wygrała piosenka o ostatnich zamachach terrorystycznych. Inspiracją do jej napisania stała się tragedia w Manchesterze 22 maja ubiegłego roku, w której zginęły 23 osoby, a ponad 100 zostało … » więcej 2018-02-10, godz. 15:23 Rodzina i przyjaciele pożegnali Wojciecha Pokorę Na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie pochowano wybitnego aktora, Wojciecha Pokorę. Artysta zmarł 4 lutego w wieku 83 lat. » więcej 2018-02-10, godz. 12:21 Margaret powalczy o występ w szwedzkiej Eurowizji Polska piosenkarka Margaret wystąpi w sobotę w drugim koncercie szwedzkich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Po raz pierwszy w historii o szansę reprezentowania Szwecji powalczy polska artystka. » więcej
289290291292293294295