Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Tym razem mini koncerty odbywały się na pięciu scenach ustawionych wokół hali Staples Center. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tym razem mini koncerty odbywały się na pięciu scenach ustawionych wokół hali Staples Center. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Grammy to najważniejsze wyróżnienia w dziedzinie szeroko pojętej muzyki. Minionej nocy w Los Angeles rozdano je 63. raz w historii. W kronikach tego wydarzenia szczególnie zapisała się Beyonce.
Ze względu na pandemię galę przeniesiono z 31 stycznia.

Beyonce, która po niedzielnej gali ma 28 statuetek, została najbardziej utytułowaną kobietą w historii Grammy. Tym samym stała się najczęściej nagradzaną podczas Grammy piosenkarką i zrównała się z rekordem Quincy’ego Jonesa. W tym roku zdobyła cztery statuetki.

Kto otrzymał najważniejsze w tym roku wyróżnienia w postaci statuetek Złotych Gramofonów?

- Billie Eilish za nagranie roku "Everything I wanted". Album roku to płyta "Folklore" Taylor Swift. Piosenką roku wybrano natomiast "I Can’t Breathe" w wykonaniu H.E.R. Tytuł debiutantki roku otrzymała Megan Thee Stallion. Najlepsza płyta, jeśli chodzi o muzykę pop czy muzykę taneczną to Dua Lipa i "Future Nostalgia" - mówi dla Radia Szczecin krytyk muzyczny z Chicago Tadeusz Szmelter.

Chciałam podziękować fanom za spotkanie w wyimaginowanym świecie, który stworzyliśmy. Będziemy Wam za to zawsze wdzięczni - mówiła Swift.

Odbierając nagrodę za nagranie Eilish powiedziała, że należy się ona innej piosenkarce, Megan Thee Stallion. - Chce mi się płakać jak myślę, jak cię uwielbiam. Jesteś tak piękna i utalentowana - mówiła Eilish. Pochodząca z Houston wykonawczyni muzyki hip-hopowej, Megan Thee Stallion, została jednak uznana za największe odkrycie roku. Otrzymała też statuetkę za najlepsze wykonanie piosenki rapowej w duecie z Beyonce.

Z powodu pandemii tegoroczna ceremonia wręczenia Grammy odbyła się bez tłumu fanów, a publiczność stanowiła niewielka grupa nominowanych artystów. Występując na pięciu osobnych scenach wokół hali Staples Center, artyści zachowywali zasady dystansu społecznego, a niektóre występy zostały zarejestrowane wcześniej.
Relacja Jana Pachlowskiego.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Zobacz także

2020-02-26, godz. 23:55 Grupa Tragarze wystąpiła na scenie Radia Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Minikoncert odbył się w ramach cyklu [3x1]. » więcej 2020-02-26, godz. 19:29 Maja Komorowska nagrodzona za Osiągnięcia Życia Aktorka Maja Komorowska dostała Polską Nagrodę Filmową za Osiągnięcia Życia. Pierwszą laureatkę Orłów 2020 ogłoszono podczas spotkania z nominowanymi. » więcej 2020-02-25, godz. 20:07 Przechodzili, po prostu. I wpadli... [WIDEO, ZDJĘCIA] Na szczęście bez ministra. » więcej 2020-02-25, godz. 18:45 Jubileusz Pałacu Młodzieży. Wystawa w Książnicy Pomorskiej 70-lecie działalności świętuje Pałac Młodzieży w Szczecinie. Z tej okazji we wtorek w Sali pod Piramidą Książnicy Pomorskiej otwarto wystawę prac artystycznych, które powstawały w pracowniach instytucji. » więcej 2020-02-25, godz. 07:12 Obchody 70-lecia Pałacu Młodzieży Bawił, uczył i wychowywał wiele pokoleń szczecinian, a teraz świętuje swoje 70-lecie. Pałac Młodzieży rozpoczyna huczne obchody swojego jubileuszu. » więcej 2020-02-22, godz. 16:16 Twórczość Cohena w Piwnicy przy Krypcie Na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena zaprasza Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-02-22, godz. 08:57 "To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka. » więcej 2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej
179180181182183184185