Słynne kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta złożyły się na piątkowy koncert z cyklu „Grandioso” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Publiczność owacyjnie przyjęła sopranistkę Aleksandrę Olczyk. Artystka brawurowo wykonała wszystkie dzieła z zaśpiewaną na bis arią Królowej Nocy z „Czarodziejskiego fletu”.
- To było niesamowite przeżycie móc po tak długiej przerwie wystąpić dla publiczności na żywo. Ta energia, która płynie od ludzi dodaje skrzydeł. Ja kocham Wolfganga Amadeusza Mozarta, jestem mu wdzięczna za te arie, które napisał i za to, że mogę taką przyjemność sprawiać ludziom i oni oddają mi to samo. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję - Aleksandra Olczyk.
Melomani nie kryli zadowolenia z możliwości słuchania koncertu na żywo.
- Stęskniliśmy się bardzo. - Łezka się wokół kręci. - Przede wszystkim ta sopranistka mnie zaskoczyła. - Bardzo się cieszę, że wreszcie możemy przyjść do Filharmonii. Jestem przeszczęśliwa - wyznali słuchacze.
Dyrygent Rune Bergmann podzielał opinie publiczności. - To było niezwykłe przeżycie zagrać wreszcie na żywo dla melomanów. Dzięki publiczności, która dostarczyła nam ogromną siłę, mogliśmy z taką zwiewnością wykonać muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta. Głęboko wierzę, że będziemy spotykali się na regularnych koncertach i zapomnimy o pandemii - podsumował Rune Bergman, dyrektor artystyczny Filharmonii.
Wieczór zorganizowany w pełnym reżimie sanitarnym był również transmitowany na platformie streamingowej Filharmonii.
Zobacz także
2021-11-15, godz. 16:29
Wystawa szczecińskiego historyka na sejmowych korytarzach [ZDJĘCIA]
Doktor Wojciech Lizak, który od wielu lat zajmuje się powojennymi dziejami Szczecina, pokaże w Sejmie między innymi archiwalne plakaty, zdjęcia i dokumenty, ukazujące trudną historię miasta w pierwszych latach powojennych.
» więcej
2021-11-14, godz. 08:29
My Fair Lady w Operze na Zamku
My Fair Lady z librettem Alana Jaya Lernera oraz muzyką Fredericka Loewe to jeden z najbardziej znanych i kasowych musicali na świecie. Światowa premiera odbyła się w 1956 roku na Broadwayu, w Polsce na deski musical trafił osiem lat…
» więcej
2021-11-13, godz. 18:13
W Pleciudze prapremiera spektaklu pt. "Tu rządzą lalki"
Spektakl pt. "Tu rządzą lalki", to pełen absurdalnego humoru projekt, w którym znalazło się kilkanaście piosenek, napisanych przez najlepszych polskich tekściarzy i dramaturgów.
» więcej
2021-11-13, godz. 16:34
Muzyczna partyzantka przeciw reżimowi Łukaszenki [WIDEO, ZDJĘCIA]
Koncertują anonimowo. Artyści Wolnego Chóru Białorusi zaśpiewali w piątek w holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Ich występ uderzał w białoruski reżim rządów Łukaszenki.
» więcej
2021-11-13, godz. 12:19
"Karłowicz Recomposed" w złotej sali Filharmonii [WIDEO, ZDJĘCIA]
Burzliwe brawa i bis zamknęły w piątek w złotej sali Filharmonii w Szczecinie koncert wiodącego polskiego zespołu jazzowego Atom String Quartet i Szczecin Philharmonic Wind Quartet. Podczas wieczoru zabrzmiały pieśni Mieczysława …
» więcej
2021-11-12, godz. 17:09
Pieśni Karłowicza w opracowaniu Atom String Quartet w Filharmonii [ZDJĘCIA]
Pieśni Mieczysława Karłowicza zabrzmią w piątek w złotej sali Filharmonii w Szczecinie.
» więcej
2021-11-12, godz. 10:19
Historia Szczecina w Sejmie
Wystawę o Szczecinie będzie można obejrzeć w Sejmie. Jak zapowiada jej autor dr Wojciech Lizak, pokazuje ona historię miasta w zupełnie inny sposób.
» więcej
2021-11-12, godz. 07:12
Wolny Chór z Białorusi w Szczecinie
Jedyny taki chór na świecie. W holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi w piątek Wolny Chór z Białorusi. Powstał w 2020 roku jako forma protestu przeciwko sfałszowanym przez Łukaszenkę wyborom.
» więcej
2021-11-11, godz. 17:53
Agata Gołemberska gościem Radia Szczecin
Szczecińska wokalistka, kompozytorka i producentka promowała u nas swoją nową epkę "Pryzmat", wydaną nakładem wytwórni Kayax.
» więcej
2021-11-11, godz. 13:00
Hymn ma sześć zwrotek, a nie cztery
Tę pieśń zna każdy Polak. Dokładna data i okoliczności napisania oraz pierwszego wykonania Hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła” nie są pewne. Do dziś pozostają przedmiotem sporów wśród historyków.
» więcej