Jan Jakub Kolski odwiedzi w niedzielę 48. Ińskie Lato Filmowe. Reżyser zaprezentuje festiwalowej publiczności swój najnowszy film "Republika dzieci".
W sobotę ińska publiczność zobaczyła przedpremierowo komediodramat "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który spotkał się z widzami.
- Uwielbiam jeździć na spotkania z publicznością i testować swój film, szczególnie na początku jego drogi. Wtedy wiem, czy to działa, czy nie, czy moja robota została wykonana dobrze, czy źle. Po tych reakcjach, które widziałem w Ińsku: chyba jest dobrze. Były głośne reakcje, potem smarkanie nosem, ruch po chusteczki... O to mi chodzi, bo zawsze powtarzam: dwie najważniejsze reakcje w kinie to śmiech i wzruszenie - mówił.
Pokazujemy na tegorocznym Lecie Filmowym ponad 100 filmów - mówi dyrektor Artystyczny Festiwalu, Przemysław Lewandowski.
- Blok filmów Davida Lyncha, jest też ważny, tegoroczny bohater, Jacek Petrycki, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy twórczej. Zaczynał na początku lat 70., podobnie jak Ińskie Lato Filmowe, jest to człowiek, który kręcił filmy kina moralnego niepokoju, który współpracował z Kieślowskim, z Agnieszką Holland, z Jackiem Łozińskim, najważniejsze polskie filmy, zwłaszcza dokumentalne - podkreślił.
Jacek Petrycki do Ińska przyjedzie we wtorek.
W niedzielę o godz. 10 startuje też "Etnobotaniczny spacer" z Anną Traut-Seligą, która "rozszyfruje" zawartość kwietnych łąk w Ińsku.
Program 48. Ińskiego Lata Filmowego
Zobacz także
2022-02-12, godz. 10:27
"A ponad ziemią z kulami latały brylanty" - zaproszenie do Starej Rzeźni
Poeta, żołnierz, powstaniec i "brylant, którym strzelamy we wroga" - Krzysztof Kamil Baczyński, a właściwie jego poezja będzie głównym bohaterem sobotniego spektaklu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.
» więcej
2022-02-12, godz. 09:57
60 lat pracy twórczej. Zygmunt Krauze owacyjnie przyjęty w Szczecinie [ZDJĘCIA]
„Poemat Apollinaire’a”, „Terra Incognita” oraz „Copernicus - Our Planet” zabrzmiały w piątek, 11 lutego 2022 roku w złotej sali Filharmonii w Szczecinie. Dzieła napisał Zygmunt Krauze - jeden z najważniejszych polskich…
» więcej
2022-02-12, godz. 09:16
Sobota z biblioteką w Stargardzie
Mieszkańcy mogą skorzystać z Książnicy do godz. 14. Otwarta jest Wypożyczalnia Główna, Dział Dziecięco-Młodzieżowy, Pedagogiczny i Multimedialny.
» więcej
2022-02-11, godz. 09:20
Willa Lentza podsumowuje kilka miesięcy działalności
Regularne spotkania dla szczecinian, cykl koncertów, dyskusje o kulturze - dyrektor Willi Lentza podsumowuje pierwsze miesiące po otwarciu gmachu dla szczecinian.
» więcej
2022-02-10, godz. 14:12
Anieli w Radiu Szczecin
Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk zadebiutowali ostatnio jako duet Anieli. W Radiu Szczecin podsumowali odbiór ich pierwszego singla i zdradzili, kiedy możemy liczyć na premierę płyty.
» więcej
2022-02-09, godz. 09:38
Zygmunt Krauze w Szczecinie. 60 lat pracy twórczej [WIDEO, ZDJĘCIA]
Zygmunt Krauze - jeden z najważniejszych kompozytorów naszych czasów obchodzi w Szczecinie jubileusz 60-lecia pracy twórczej.
» więcej
2022-02-08, godz. 16:42
Polskie nominacje do Oskara
Filmy „Psie Pazury” i „Diuna” otrzymały najwięcej nominacji do tegorocznych Oscarów. Wśród nominowanych są też Polacy.
» więcej
2022-02-08, godz. 12:54
Skoki narciarskie w kołobrzeskim MOSiR [ZDJĘCIA]
Wystawę w sportowym klimacie można oglądać w Kołobrzegu. Zainteresuje ona przede wszystkim fanów skoków narciarskich.
» więcej
2022-02-08, godz. 08:16
Nominacje do Oscarów. Jest polski akcent
W Los Angeles zostaną ogłoszone nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
» więcej
2022-02-06, godz. 16:28
"Świecie dziwny / Coming Together" na deskach Opery [ZDJĘCIA]
To opowieść o akceptacji, pogardzie, tolerancji i stereotypach. Szczecińska Opera na Zamku zaprasza na spotkanie z baletem w dwóch częściach pt. "Świecie dziwny / Coming Together".
» więcej