Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Artur Moon – pianista, kompozytor, performer. Fot. Paul Lazniak [Materiały prasowe artysty]
Artur Moon – pianista, kompozytor, performer. Fot. Paul Lazniak [Materiały prasowe artysty]
Występuje z ogromnym powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Emiratach Arabskich, na Filipinach i w krajach europejskich. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, polski pianista, awangardowy kompozytor i wizjoner – Artur Moon zagrał wczoraj w Operze na Zamku.
Podczas „Koncertu w ciemności”, bo tak nazwałem moje występy, tworzę performance nie tylko na scenie, ale także wśród publiczności – powiedział artysta.

- Jest to program nieoczywisty, bo łączy duchowość, można powiedzieć, z muzyką. Gram na dwóch fortepianach jednocześnie, również na gongach i misach. Intencją „Koncertu w ciemności” jest transformacja ciemności w światło, dlatego używam podczas tego spektaklu wielu efektów świetlnych. Na przykład wielki, pięciometrowy księżyc, który świecił nade mną – nad fortepianem, rozświetlił gwiazdami środek Opery na Zamku. I bardzo się cieszę, że publiczność szczecińska przyjęła mnie tak bardzo gorąco. Wierzę, że kiedyś tutaj jeszcze wrócę – stwierdził Artur Moon.

Na program owacyjnie przyjętych przez publiczność trzech spektakli złożyły się m.in. utwory z albumu „Stellosphere”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-05-09, godz. 23:23 Grupa Tangerine Dream ponownie w Szczecinie! Ta informacja ucieszy miłośników muzyki elektronicznej. » więcej 2024-05-09, godz. 16:20 Półfinały Eurowizji w szwedzkim Malmö Przedstawiciele 16 krajów będą rywalizować o miejsce w sobotnim finale Eurowizji. » więcej 2024-05-09, godz. 09:35 Kevin Kenner i Chopin w Willi Lentza [ZDJĘCIA] Znakomity pianista Kevin Kenner wystąpił w Szczecinie, w ramach cyklu 'Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie'. » więcej 2024-05-07, godz. 14:00 Szczeciński autor nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru Marek Stelar w finale tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru. Szczeciński autor znalazł się w szczęśliwej siódemce wybranych przez kapitułę konkursu. » więcej 2024-05-06, godz. 08:27 Ryszard Horowitz obchodzi 85. urodziny w Szczecinie [ZDJĘCIA] Należy do grona najwybitniejszych artystów fotografików na świecie. Prekursor komputerowego przetwarzania zdjęć. Ryszard Horowitz otworzył wczoraj - w dniu swoich 85. urodzin w Galerii Poziom 4. Filharmonii w Szczecinie wystawę pt… » więcej 2024-05-04, godz. 12:01 Fani Gwiezdnych Wojen świętują Fani kultowej serii filmowej Gwiezdne Wojny mają powód do świętowania. Czwarty maja jest uznawany za nieoficjalne święto kosmicznej sagi, która obecnie składa się z kilkunastu części. » więcej 2024-05-04, godz. 10:19 Wirtuozowski koncert na finał 6. Festiwalu Szczecin Classic [ZDJĘCIA] Dziesięć wydarzeń artystycznych, siła dwóch orkiestr oraz klasy mistrzowskie dla młodych muzyków z wirtuozami czołowych europejskich orkiestr i pedagogami renomowanych uczelni. W piątek w Złotej Sali Filharmonii zakończył się… » więcej 2024-04-29, godz. 06:50 Kontrapunkt. Grand Prix i Nagroda Publiczności Brytyjski spektakl 'The Making of Pinocchio' Rosany Cade i Ivora MacAskill'a otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. » więcej 2024-04-28, godz. 08:46 "Przejmująca historia na zakończenie konkursu" Na szczecińskim Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt w niedzielę ostatnie przedstawienie Międzynarodowego Konkursu Formy. » więcej 2024-04-27, godz. 16:15 Szczeciński duchowny wydał drugą powieść Teolog i duchowny luterański, ale też pisarz - Sławomir Sikora ze Szczecina napisał drugą powieść. » więcej
45678910