Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Mischa Maisky – wiolonczelista. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Mischa Maisky – wiolonczelista. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Gra na wiolonczeli, którą w pierwszej połowie XVIII wieku zbudował słynny włoski lutnik Domenico Montagnana. Regularny solista najlepszych orkiestr po obu stronach globu. Dziś w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie wystąpi jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów naszych czasów – Mischa Maisky.
- Bardzo się cieszę, że ponownie jestem w Szczecinie. Grałem u Was nie tylko w tej Filharmonii, ale również w Zamku. Tym razem otworzę wieczór niezwykłym Adagio con variazioni Ottorino Resighiego. Będzie też inne wyjątkowe dzieło – powiedział artysta.

- Piękny program zabrzmi dziś w tej niezwykłej sali. Wykonam mój ulubiony koncert wiolonczelowy francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa. Twórca stworzył koncert składający się z jednej, wykonywanej bez przerw części, zbudowanej z trzech różniących się od siebie sekcji, przez które jednak przeplatane są powiązane ze sobą muzyczne pomysły. Utwór uznany został za najwspanialszy koncert wiolonczelowy, jaki słyszał świat, dodatkowo z piękną linią melodyczną. Z tym większą więc przyjemnością zagram go dziś dla Państwa – podsumował Mischa Maisky.

Solistę i Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Rune Bergmann. Początek wieczoru o godzinie 19.

Program
Ottorino Respighi Adagio con variazioni
Camille Saint-Saëns Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33
Gustav Mahler Symfonia nr 5

Wykonawcy
Mischa Maisky wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Rune Bergmann dyrygent
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-07-24, godz. 13:36 Trwają przygotowania do jubileuszowego Pol'and'Rock Festival Służby i setki wolontariuszy przygotowują się do jubileuszowego, 30. Pol'and'Rock Festivalu na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka. » więcej 2024-07-23, godz. 20:46 Weronika Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie najlepsza w Los Angeles [ZDJĘCIA] Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Golden Classical Music Awards w Los Angeles skupił około 200 młodych solistów w kategoriach instrumentów smyczkowych, dętych, fortepianu i śpiewu. » więcej 2024-07-23, godz. 19:19 [3x1]... znienacka! [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli po raz pierwszy w lipcu! » więcej 2024-07-23, godz. 08:09 Szczeciński chór podbija Chiny Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie podbija Chiny. Zespół prowadzony przez dyrygentkę Sylwię Fabiańczyk-Makuch pojechał w trasę koncertową aż do Państwa Środka. » więcej 2024-07-22, godz. 20:39 Tomasz Szczęsny pierwszym profesorem belwederskim wśród szczecińskich smyczkowców [ZDJĘCIA] Tomasz Szczęsny prowadzący klasę wiolonczeli w Akademii Sztuki w Szczecinie, koncertmistrz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza został pierwszym profesorem belwederskim wśród szczecińskich smyczkowców. » więcej 2024-07-22, godz. 11:57 Teatr Lalek "Pleciuga" z półmilionowym wsparciem Pół miliona złotych trafi w tym roku do Teatru Lalek 'Pleciuga' w Szczecinie. To wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego. » więcej 2024-07-19, godz. 22:07 Kulisy powstania audiobooka. Spotkanie autorskie w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA] Poznały się w sieci - przypadkiem. Ich współpraca zaowocowała wydaniem audiobooka i wystawieniem sztuk teatralnych. W piątek w Studiu S1 Radia Szczecin odbyło się spotkanie autorskie z felietonistką Anną Ołów-Wachowicz i aktorką… » więcej 2024-07-19, godz. 21:20 Cztery sceny, tysiące widzów, muzyka klubowa. Ruszył Sunrise Festival [ZDJĘCIA] W Kołobrzegu od piątku króluje muzyka klubowa. Rozpoczął się Sunrise Festival. » więcej 2024-07-18, godz. 08:02 Początek festiwalu w Jarocinie Muzyka rockowa znów zabrzmi w Jarocinie. Na scenie w parku Radolińskich wystąpią w czwartek finaliści konkursu dla debiutujących artystów. » więcej 2024-07-11, godz. 07:47 Będą zmiany w prawie autorskim Uregulowania relacji między mediami a firmami takimi jak Google czy Facebook domagają się wydawcy. » więcej
1234567