Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Emilia Goch Salvador. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Koncertem w Studiu S-1 Radia Szczecin rozpoczyna się w sobotę Festiwal Szczecin Classic.
Po raz szósty na długi majowy weekend szczecinianie otrzymali od organizatorów cykl koncertów i wydarzeń artystycznych. Festiwalowi towarzyszą też warsztaty dla młodych muzyków, nie tylko z całej Polski, ale też z Europy. Organizatorka wydarzenia, prezeska Baltic Neopolis Orchestra Emilia Goch Salvador mówiła w piątek o tym w "Rozmowie pod krawatem".

Jak podkreślała, możliwość przygotowania w krótkim czasie w towarzystwie mistrzów koncertu, to dla tych młodych ludzi wielkie i bardzo potrzebne doświadczenie.

- Po to powstał ten festiwal, żeby umożliwić tym młodym osobom spotkanie w jednym miejscu, w jednym czasie, z grupą bardzo znakomitych instrumentalistów, solistów. To są wybitne nazwiska, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ta grupa artystów z tymi naszymi młodymi łączy się w różne grupy - mówiła Goch Salvador.

Doświadczenie zdobywają z najlepszymi.

- Dziękujemy bardzo, że trzeci raz będzie z nami maestro Daniel Stabrawa, bo jest to największa postać w świecie muzycznym, powiedziałabym doczesnej polskiej. Grał z najlepszymi na świecie. W tym roku po raz pierwszy Kuba Jakowicz, bardzo się cieszę z tego spotkania. Powraca Vasko Vassilev, przyjeżdża do nas prosto z Japonii. Będzie krótko, ale będzie na koncertach Konstantin Heidrich - mówiła Goch Salvador.

Szczecin Classic to pięć koncertów i kilka wydarzeń dodatkowych - wszystko w różnych miejscach. Pierwszy koncert już w sobotę w studiu S1 Radia Szczecin o godzinie 19:30.

Koncert będzie można zobaczyć na stronie radioszczecin.pl, zajrzyjcie też na radiowego Facebooka i do serwisu YouTube.
Jak podkreślała, możliwość przygotowania w krótkim czasie w towarzystwie mistrzów koncertu, to dla tych młodych ludzi wielkie i bardzo potrzebne doświadczenie.
Doświadczenie zdobywają z najlepszymi.

Zobacz także

2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej 2024-06-02, godz. 09:00 Artyści Festiwalu Grünebergowskiego wystąpili w hołdzie dzieciom – ofiarom wojen [ZDJĘCIA] Utwory Chopina, Bacha, Boellmanna, Händla i popularne z różnych stron świata zabrzmiały wczoraj w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej 2024-06-01, godz. 12:20 Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów 2024. Inauguracja Festiwalu [ZDJĘCIA] Organy w nowo wybudowanym kościele postawiła w roku 1930 firma Grüneberg jako opus 754. Dziś zabrzmią w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej 2024-05-31, godz. 11:43 Józefowicz: niestety jest aktor, który grał u mnie główną rolę i stanął po stronie Putina Janusz Józefowicz, choreograf i reżyser teatralny, realizuje w Teatrze Polskim w Szczecinie 'Polita' spektakl o Poli Negrii. Był dziś naszym gościem w 'Rozmowie pod krawatem'. » więcej
3456789