Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Uwaga obserwatorów skupiona jest na ostatnich rewelacjach dotyczących afer obyczajowych we francuskiej branży filmowej. źródło: https://www.lefigaro.fr/
Uwaga obserwatorów skupiona jest na ostatnich rewelacjach dotyczących afer obyczajowych we francuskiej branży filmowej. źródło: https://www.lefigaro.fr/
We Francji rozpoczyna się festiwal w Cannes - największa filmowa impreza na świecie. O główną nagrodę, czyli Złotą Palmę, powalczą 22 filmy, w tym polska koprodukcja. Są jednak obawy, że tegoroczny festiwal będzie przebiegał w cieniu afer obyczajowych ujawnianych od kilku dni przez francuskie media.
77. festiwal w Cannes zainauguruje wieczorna gala, podczas której honorową Złotą Palmę za całokształt twórczości otrzyma amerykańska aktorka Meryl Streep. Potem odbędzie się premierowy pokaz komedii "The Second Act" w reżyserii francuskiego mistrza absurdu, Quentina Dupieux.

W środę rozpocznie się walka o Złotą Palmę. Wśród faworytów jest oczekiwany od 40 lat film Francisa Forda Coppoli "Megalopolis”. W konkursie znalazła się też polska-szwedzko-duńska koprodukcja "Dziewczyna z igłą" ze zdjęciami polskiego operatora Michała Dymka.

Filmowa rywalizacja jest jednak na drugim planie. Uwaga obserwatorów skupiona jest na ostatnich rewelacjach dotyczących afer obyczajowych we francuskiej branży filmowej. Znany był już przypadek aktora Gerarda Depardieu, ale teraz pojawiły się poważne oskarżenia pod adresem dwóch znanych producentów i szefa Narodowego Centrum Kinematografii.

Niektóre media twierdzą, że wkrótce wypłynie lista z nazwiskami 10 znanych aktorów i filmowców zamieszanych w skandale seksualne.
Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez 'Ogrody Śródmieście'. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści 'Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów' - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej
1234567